Озброєні бійці дніпропетровської фірми захопили будинок на вул. Чайковського, 33.

2 листопада о 7.30 ранку львів’яни мали нагоду спостерігати картину достойну голлівудського блокбастера – будівлю на вул. Чайковського, 33 захопили озброєнні працівники Дніпропетровської охоронної фірми "Грифон-К".

Охоронців буднику бійці "Грифону" без жодних пояснень витіснили на вулицю та заблокували вхід. Досі дві компанії консорціум "Трансмагістраль" та ТзОВ "Галберег", які орендують приміщення у згаданій будівлі, не можуть пробратись до своїх офісів і не мають доступу до документації.

Так "Трансмагістраль" залишилась без проектно-кошторисної документації на будівництво ділянки Краковець-Львів-Броди стратегічного напрямку Київ-Західний кордон вартістю понад 20 млн. грн. та документів, які підтверджують на право користування земельною ділянкою площею понад 1600 га, яка є власністю держави, і знаходиться на балансі консорціуму.

"Втрата документації чи її частини може призвести до затримка у виконанні робіт з розбудови транспортних коридорів до проведення Євро-2012", – наголосив сьогодні на прес-конференції віце-президент з економічних і правових питань Консорціуму "Трансмагістраль" Богдан Нестерук. За його словами, окрім того, консорціум провів низку переговорів про фінансування будівництва траси, проте зараз через блокування офісу, усі попередні домовленості можуть бути зірвані. "Є загроза зриву великих автодорожніх інвестиційних проектів", – зазначив пан Нестерук.

А от яким чином хлопаки в масках опинились в цьому будинку, історія хай не настільки динамічна і видовищна, зате цікава і повчальна. На перший погляд ситуація виглядає настільки заплутаною, що зрозуміти, хто власник будинку і хто стоїть за захопленням, здається неможливим.

Як пояснив Богдан Нестерук, наряду міліції, який прибув на місце події під час захоплення офісів охоронною фірмою "Грифон-К", юрист банку "Форум" пояснив, що судовиконавці Галицького району Львова виконують наказ Токмакського районного суду Запорізької області про вилучення споруди у банку "Форум" на користь київського ТзОВ "Олгрейнс". При цьому, представник "Трансмагістралі" відзначив, що саме ця охоронна фірма обслуговує вже згаданий банк.

Як розповіла начальник юридичного управління Львівської міської ради Галина Пайонкевич, згідно рішення Перемишлянського суду право власності на будівлю на вул. Чайковського, 33 було визнано за підприємством Міністерства оборони "Західвійськбуд". Після цього підприємство продало це приміщення банку "Форум".

"Рішення Перемишлянського суду скасоване і Львівська міська рада вступила в судову справу з позовом про визнання за нами права власності на це приміщення. На цей час є дві судові справи. Одна – у Перемишлянському суді, де Львівська міська рада виступає співпозивачем і розглядається вирішення питання про визнання за нами права власності.

Інша справа – за позовом банку "Форум" до Львівської міської ради про визнання права власності на дане приміщення, але на даний час провадження справи є зупинене до вирішення першої справи, яка слухається в Перемишлянському суді", – повідомила вона.

"У даному випадку ми маємо таку ситуацію – є дві судові справи за місцем знаходження нерухомого майна, є відомі сторони це ДП "Західвійськбуд", Львівська міська рада, банк "Форум" та орендарі консорціум "Трансмагістраль", і з'являється третя сторона з претензіями на право власності на це приміщення.

Позиція Львівської міської ради по даній справі може бути лише одна – ми не погоджуємося з рішенням Токмацького районного суду і будемо оскаржувати його у апеляційному порядку і у будь-якому випадку наші дії будуть виключно у межах закону. У нас є всі підстави відстояти право власності на ці приміщення", – пояснила вона.

Тобто, "цей будинок "Форум" вважає своїм, а його право власності оскаржено в кількох судах", – додав представник "Трансмагістралі".

"В діях осіб, які захопили будинок і документи консорціуму, "Трансмагістраль" вбачає ознаки рейдерства за класичною схемою", – додав він.

Відзначимо, що у цій споруді консорціум "Трансмагістраль" орендує приміщення з 2000 року. З того часу, він провів ремонтних робіт на суму 700 тис. грн. в приміщенні. "Вартість капіталовкладень в це приміщення перевищила балансову вартість будинку. Якщо нам відшкодують ці кошти з урахуванням інфляції, ми готові звільнити приміщення", – резюмував Богдан Нестерук.

P.S. Офіційна відповідь АКБ Форум:

На Ваш запит відповідаємо, що АКБ "Форум" є власником приміщення адміністративного корпусу по вулиці Чайковського, 33 в місті Львові з 1 вересня 2005 року на підставі договору купівлі-продажу вказаного приміщення.

Вказаний договір належним чином було зареєстровано в Обласному комунальному підприємстві Львівської облради "Бюро технічної
інвентаризації та експертної оцінки" 5 вересня 2005 року за № 8238351.

Протягом всього цього часу вказаний договір ніким не скасований і право власності АКБ "Форум" на це приміщення є чинним.