Як повідомляє Головне управління охорони здоров ۥя Львівської ОДА, 4 липня о 22 год. 20 хв. від начальника  поїзда № 82 Ужгород – Київ в медпункт станції Львів-Головний поступила інформація про масове захворювання дітей-пасажирів згаданого поїзда.

Оперативна група облдержадміністрації під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ярослава Кашуби, начальника головного управління охорони здоров ۥя Віктора Кімаковича з моменту прибуття поїзда на станцію Львів-Головний забезпечила координацію дій служб Львівської залізниці, Головного управління охорони здоров ۥя, санітарно-епідеміологічної служби області та Львівської залізниці, обласний Центр медицини катастроф.

Група негайно організувала надання медичної допомоги дітям та супроводжуючим особам, а також проведення комплексу профілактичних та протиепідемічних заходів.

З 23 год. усіх дітей оглянули  працівники медслужби Львівської залізниці та лікарі бригад Львівського обласного центру медицини катастроф і станції швидкої медичної допомоги м. Львова. Загалом, на станції  Львів-Головний працювало  8  медичних бригад постійної готовності в складі 24 медичних працівників. Надіслано термінове повідомлення про надзвичайну ситуацію до МОЗ України.

Лікарі оглянули 240 дітей-пасажирів поїзда № 82 Ужгород – Київ. З ознаками гострої кишкової інфекції (гастроентероколіту) госпіталізовано у  Львівську обласну інфекційну клінічну лікарню 72 особи, з них 7 дорослих (вихователі). Для надання стаціонарної медичної допомоги захворілим впродовж 5 липня з 00.20 год. додатково було залучено 29 медичних працівників обласної інфекційної лікарні під керівництвом головного лікаря Сергія Федоренка і завідувачів відділень.

У ході обстеження дітей з’ясували, що група дітей-мешканців м. Києва з 240 осіб і 16 супроводжуючих дорослих (вихователі і вчителі) о 18 год.30 хв. 4.07.2009 року виїхали зі станції Карпати Мукачівського району Закарпатської області (де діти відпочивали з 21 червня 2009 року у санаторії  «Перлина Карпат») і під час подорожі у дітей з’явилися ознаки захворювання шлунково-кишкового тракту.

На момент поступлення у стаціонар Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні 4 дітей перебували у важкому стані, 68 госпіталізованих - у стані середньої важкості. Усім госпіталізованим негайно  було призначено лікування.

«Станом на 12 год. 5.07.2009 року стан усіх госпіталізованих дітей та дорослих з позитивною динамікою, продовжується  лікування. Триває епідеміологічне розслідування причин та обставин виникнення захворювання», - повідомляє ГУ охорони здоров’я.

Діти забезпечені усіма медикаментами, харчуванням та предметами гігієни.

Відомо, що за фактом отруєння правоохоронці вже порушили кримінальну справу. 

За попередніми висновками лікарів, швидше за все, діти могли отруїтися сніданком або обідом, до яких входили молочні продукти (сир, сметана), борщ та інші продукти, які могли спричинити. Серед версій отруєння - сухий пайок, який дітям дали в дорогу.

В головному управлінні охорони здоров ۥя Львівської ОДА працює  «гарячий» телефон з інформування родичів дітей щодо стану їх здоров ۥя. (8 032 276 45 92).

Контактні телефони:
Головне управління охорони здоров ۥя Львівської ОДА  -  8 032 2764592

Обласна  інфекційна клінічна  лікарня   (ОІКЛ)
Приймальне відділення               8 032 278 63 53, 8 032 275 53 95
2-е відділення ОІКЛ                     8 032 278 63 58
3-є відділення ОІКЛ                     8 032 260 10 47
5-е відділення ОІКЛ                     8 032 278 63 56


Міністерство охорони здоров’я України вирішує питання про закриття санаторію «Перлина Карпат».

Головний санітарний лікар на Львівській залізниці Володимир Багнюк заявив, що діти, які їхали поїздом №82 «Ужгород-Київ» отруїлися до посадки в поїзд