Відповідна стаття опублікована в журналі Optics Express.

Дослідники використовували ідеї, які раніше використовувалися для створення "плащів-невидимок", що приховують об'єкти від хвиль - електромагнітних, звукових та інших. Так як струм тепла описується іншими термінами, дослідникам довелося ці ідеї істотно переробити.

Ідея в запропонованому пристрої виглядає наступним чином: усередині матеріалу, де тече тепло від гарячого до холодного тіла знаходиться сферична багатошарова оболонка, шари якої мають різну теплопровідність. За рахунок цього потоки тепла огинають внутрішню частину оболонки.

В результаті, по-перше, температура внутрішньої частини залишається постійною, по-друге, за об'єктом температурний градієнт вирівнюється, що робить наявність будь-якого об'єкта всередині оболонки непомітним (з точки зору температури) для зовнішнього спостерігача.

На додаток до теплового "ізолятору", на тих же принципах автори розробили і тепловий "концентратор", фокусуючий теплові потоки в одній точці. Якщо на основі розробленої математиками моделі вдасться створити працюючий пристрій, він буде широко затребуваний мікроелектронною індустрією. Теплоізоляція чутливих компонентів і теплоотведеніе є одними з головних проблем області.

Джерело: Lenta.ru