Голова Ради міністрів Криму здивований тим, що депутати міськради та міський голова Сімферополя вважають, що до Катерини II і Потьомкіна тут (на місці Сімферополя) нічого не було. Про це Матвієнко заявив в інтерв’ю газеті "День".

"Сімферополь чомусь святкує 221-шу річницю, то я дивуюся - наскільки треба себе не поважати, хоч би й депутатам міськради та міському голові, щоб вважати, що до Катерини II і Потьомкіна тут взагалі нічого не було", - заявив Матвієнко.

Прем’єра також здивувало, що не береться до уваги історія міста Ак-Мечеть, котре було попередником населеного пункту, який письменник Василь Аксьонов "охрестив" Сімфі? "Адже ще й зараз збереглася велика частина міста, яка називається "старе місто", воно існувало до заснування нинішнього Сімферополя, то де ж воно взялось і скільки йому років? Мені здається, що в тому випадку, коли ще навіть Неаполь-Скіфський тут свого часу був столицею держави, хай і скіфської, то взагалі нема ніяких підстав святкувати лише 221 рік! А всі святкують і мовчать! То як же треба було зомбувати людей, щоб вони і не вимагали справжнього знання Криму?!", - емоційно відгукнувся про реакцію мешканців Криму на святкування різних дат Анатолій Матвієнко.

proUA