Народний депутат, лідер УРП «Собор» Анатолій Матвієнко, як один з керівників коаліції на підтримку Віктора Ющенка «Сила народу», звернувся до громадських організацій і осередків політичних партій Львівщини із закликом «припинити на час виборчої кампанії будь-які публічні акції з осудом політичної позиції Тараса Чорновола і відмовитися від спроб організувати його відкликання з парламенту, оскільки всі такі акції можуть бути використані владою з метою провокацій проти Віктора Ющенка».
«Кожна людина може помилятися, - і за кожну людину треба боротися. Я засуджую останні кроки і заяви Тараса Чорновола, але я закликаю всі національно-демократичні сили не грати в нав’язувану нам злочинним режимом провокаційну гру», - наголосив А.Матвієнко.
Матвієнко заявив разом з тим, що одержав конфіденційну інформацію про те, що окремі політичні сили, зацікавлені в дестабілізації ситуації в Україні напередодні виборів, готові стати замовниками замаху на життя народного депутата Тараса Чорновола.
«Ціль замовників замаху проста – покласти відповідальність за цей замах на прихильників Віктора Ющенка», - зазначає Матвієнко. За його словами, «твердий і відверто провокаційний характер виборчої кампанії в Україні» змусив його «з увагою поставитися до отриманої інформації» і звернутися до голови Служби безпеки України Ігоря Смешка з вимогою забезпечити Тарасу Чорноволу особисту охорону на період виборчої кампанії.
Нагадаємо, що 15 вересня народний депутат України Петро Олійник звернувся з депутатським запитом до прокурора Львівської області, керівника УМВСУ у Львівській області і керівника обласної СБУ з проханням надати охорону народному депутатові Тарасу Чорноволу. “Мені, як народному депутату України, з компетентних джерел стало відомо, що на народного депутата України Тараса Чорновола готується замах під прикриттям загального невдоволення виборців Львова його рішенням стати радником прем’єр-міністра України Віктора Януковича», – йдеться в запиті.
Відповідаючи на цю заяву, Тарас Чорновіл заявив: “До мене телефонували з антитерористичного відділу СБУ і запитували, що з цим усім робити. Я зайду у відділ і залишу там заяву з двох пунктів: перше – усі заяви, що поширює Петро Олійник, це його особиста справа і до мене - не мають жодного відношення, я ні за якою охороною звертатися не збираюся; друге – нехай антитерористичний відділ заслухає самого Петра Олійника і перевірить його “компетентні джерела”.
Нагадаємо, Тарас Чорновіл зараз радник прем’єра Януковича з питань Західного регіону
За матеріалами ProUA