Про це вона розповіла українським журналістам у Берліні, де разом з другою дочкою Вірою зустрічалася з німецькими політиками та дипломатами в надії, що ті зможуть вплинути на Путіна і змусити його відпустити полонянку, повідомляє «Укрінформ».

«Молю Бога, щоб Надя повернулася додому до мого Дня народження», – каже жінка.

У минулу п’ятницю Марія Іванівна написала листа Володимиру Путіну. Звернулася до нього як до політика і як до батька двох дочок.

«Володимире Володимировичу. У Вас є рідні дочки і рідна мати. Сподіваюся, Ви дуже любите своїх дітей і маму. Поспівчувайте і мені, старенькій 77-річної матері. Як болить серце за донечку; важко дивитися на ці страждання – одні кістки та шкіра. І мені соромно дивитися, коли 18 поліцейських з собакою ведуть худеньку дівчину в наручниках на суд і з суду. Увійдіть в моє становище. Прийміть гуманне рішення і поверніть мені мою дочку. Весь світ оцінить Ваш гуманний вчинок», – йдеться в листі.

Раніше матір льотчиці писала канцлеру ФРН Ангелі Меркель. Та ввічливо відповіла, що робить все можливе, проте позитивної відповіді з Росії поки немає.

«Хотіла ще Бараку Обамі написати. Може ще напишу», – міркує Марія Савченко, яка сподівається, що керівники інших країн та прості люди зможуть вплинути на кремлівських чиновників.

У понеділок члени сім’ї Савченко зустрілися з чиновниками в МЗС країни і з депутатами Бундестагу, а також німецькими журналістами. Вони звернулися до з проханням посприяти у звільненні Надії, яка відновила голодування.

Марія Іванівна востаннє бачила Надю 10 лютого. Наступного разу розраховує потрапити на суд, який призначений на 26 березня. Вона дуже сподівається, що станеться диво і дочка буде з нею до кінця місяця.

Нагадаємо: Надія Савченко потрапила в полон проросійських бойовиків в червні 2014 року в Луганській області і була таємно вивезена на територію Росії. Там її звинуватили в причетності до загибелі двох російських журналістів. При цьому, за даними захисту льотчиці, працівники російських ЗМІ загинули вже після того, як Савченко потрапила в полон. У січні цього року ФСБ відкрила проти Савченко ще одну справу – за «незаконний перехід кордону РФ».

15 грудня минулого року льотчиця оголосила голодування і заявила, що припинить її тільки після звільнення і повернення в Україну. 5 березня Савченко припинила голодування у зв’язку з погіршенням стану здоров’я. За словами російського адвоката українки Марка Фейгіна, вона складно виходить з голодування, процес її відновлення займе тривалий час.

Басманний суд Москви залишив Савченко під вартою до 13 травня.

Нагадаємо, Н.Савченко перебуває в російському СІЗО від літа 2014 року.

У грудні минулого року вона оголосила голодування на знак протесту проти затримання. 5 березня адвокати Савченко повідомили, що вона вирішила частково припинити голодування, якого дотримувалася понад 80 днів.

Проте, 16 березня Савченко відновила голодування.

У Росії Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів на Донбасі і незаконному перетині кордону. Українка всі звинувачення відкидає.