Доктор філологічних наук Ірина Фаріон розкритикувала ідею влади почепити капелюх на верхівку центральної ялинки України.

Про це вона розповіла у коментарі «Вголосу».

«Коли немає глибоких ціннісних переконань, то виходить така хаотична шарпанина – то в один бік, то в інший. Криза нашого суспільства полягає у тому, що воно безідейне і безідеологічне. Якби це суспільство було релігійне і традиційне, воно б ніколи не мало проблем із тим, якою має бути ялинка. На вершечку мала би бути Вифлеємська зірка, крапка. Тоді це питання ніхто б не обговорював», - пояснила Ірина Фаріон.

«Я наголошую на двох началах – релігійність та національність. Саме ці два фактори рятували Україну в найстрашніші історичні періоди. Оскільки українці за свою історичну дорогу частково розгубили ці дві основи, то на початку Новорічно-Різдвяних свят вони завжди потрапляють у якісь «пастки» з ялинкою. То у нас була «януковичівська йолка», то капелюх від Зеленського», - додала вона.

«Проте, тут є і позитив. Він полягає у тому, що крик суспільства впливає на цю абсолютно недолугу владу, яка є виявом свідомості більшості. Тому влада і зняла капелюх, а на мою думку, – презерватив, з тієї ялинки. Ось так вона і буде робити – то оголювати себе, то ховати срамні місця. Тому я вважаю це невеличкою перемогою. Нехай справді Різдвяна ялинка стане символом нашої самобутності та традиційності. Є речі, які у жодному випадку не мають підпадати під моду, а тим паче під постмодернізм. Постмодернізм – це катастрофа сучасного світу. Виживають ті, хто в головному тримаються класичного стилю, а не біжать за якимись віяннями, які легко змітають. От і змели капелюха чи то пак щось інше», - підсумувала Фаріон.

Більше інформації читайте у статті "Столична ялинка: «контрацептив» чи «покарання для Кличка»?"