14-річний Денис Чаленко, котрого вбили у Прилуках, ймовірно брав участь у боях без правил, через що поплатився життям.

Про це повідомляє ТСН.

Займався спортом – з цього все і почалось. Денис відвідував секцію боксу. Принаймні так думали батьки. Бо регулярно давали йому гроші на заняття. Але виявилось, що секцію він не відвідує вже три місяці. Але це не означає, що спортом підліток не займався. Займався, але у форматі вуличних тренувань.

"Ми найшли ймовірне місце, де зі слів людей могли відбуватися ці так звані бої чи сутички. Є підстави вважать, що там щось відбувається", - пояснював відсторонений керівник Прилуцького відділу поліції Олександр Яцик.

За допомогою батьків, адвоката та моїх колег-журналістів, хронологія дій підлітка наразі така: о 17:20 - Денис виходить з дому на тренування. Адреса – куди прямує– невідома. Відомо, що по дорозі з 17:23 до 17:50 – він розмовляє по телефону.

Спілкується із 4 абонентами. Серед них – одна дівчина і три хлопці. Друзі, знайомі, однолітки. Саме вони чули Дениса ще живого. Далі – суцільна таємниця, яку доведеться розгадати правоохоронцям. Бо телефон хлопця – замовкає.  Хлопець,як під землю провалився. Він не потрапив в об’єктив  жодної вуличної  камери.

"Моя думка, що його десь дорогою зустріли і закинули у машину. Або може і не закинули – він же ж сміливий. Я думаю, що вони йому сказали – сідай, він і сів", - каже його тітка.

Знайшли Дениса біля залізничних колій. Потяг з Прилук на Гребінки відправляється о 21:32. О 21:34 він приблизно на цьому місці. Мати каже, що зв'язок із сином перервався о 19:30 – 19:40. Але час смерті – досі не оприлюднили. Але він відразу б дав відповіді на всі основні запитання.

До цього потягу, який за версією поліції збиває дитину, - бо правоохоронці відразу відкривають кримінальне провадження за статтею "Порушення правил безпеки руху або експлуатації - в нашому випадку-  залізничного транспорту" - проходить ще один потяг – о 18:32. Але залізничники твердять, що якщо б дитина була б в цей час десь поряд – стояла, йшла, сиділа, лежала – вони б помітили. Тож в цей час на коліях Дениса точно не було.

"Дитину було знайдено мертвою на коліях  29.10.2019 року приблизно о 21:37 хвилин між рейками, тобто на шпалах. Як повідомили машиніст та помічник цього потягу, вони не збивали цю дитину. Дитина лежала безпосередньо між цими рейками. І саме от характер, локалізація тих тілесних ушкоджень, які маються на дитині, свідчать про відсутність ДТП", - каже адвокат Володимир Білик.

Машиніст із 35-річним досвідом, який працює у Прилуках і, на жаль, має сумний досвід ДТП на коліях, підтверджує слова адвоката: "Я збивав: сидів на рельсах хлопчик, відлетів метрів на 25, на 30 від рейок… Другий йшов на таран, як Гастелло – лоб в лоб – ну, того переламало повністю всього. Перше, щоб – обличчя було розбите на шматки, і у нього б переломи були б: і руки, і ноги, і хребет. Повідривало б йому все".

А у нас - тіло ціле, одежа незаплямована кров’ю. Час смерті – досі основне питання.  Батько був на місці о 22:30 і те, що він каже, підтверджують фельдшери швидкої, які прибули на місце.

"Зі слів батька, який одразу, як було знайдено тіло, говорив із машиністом, і сам на власні руки пробував, ну, тіло – це його дитина, тіло було вже заклякле і холодне. Це означає, що мінімум дві години до того, як тіло було вже мертвим", - каже юрист-кримінолог Анна Маляр.

Не оприлюднивши результати першої експертизи,  правоохоронці самі пропонують робити іншу.  Досі немає геолокації та білінгу. Тобто – запросити у операторів мобільного зв’язку, чиї вишки покривають місце, де знайшли мертвого підлітка –  не складно. Батьків визнали потерпілими на третю добу – лише після того, як прилучани влаштували акцію протесту під  відділком міліції. Заспокоювати людей приїхав головний слідчий країни. Який лише на 9-й день слідства нарешті заявив про розглядання додаткових версій.

Адвокат каже, що тільки почав розплутувати  цей  клубок загадкової смерті і те, що вже знає –  виглядає як складне та небезпечне розслідування. В якому повно замовчуваних деталей, зниклих кісток жертви і дивних експертиз, а ще натяки на нелегальні бої без правил.

"Є переживання так само і за адвоката, і за мій круг родини", - каже батько загиблого хлопця.

Бо спорт, яким займався хлопець виявляється якимось особливим. І поки незрозуміло, що місцева поліція з початку розслідування хотіла не оприлюднювати? Адвокат вже звернувся з огляду на справу до Державного бюро розслідувань. І ми сподіваємось, що Бюро допоможе знайти істину та встановити справедливість.

Як писав “Вголос”, у Чернігівській області місцеві мажори жорстоко вбили 14-річного Дениса, а його тіло викинули на колію.