Про це сьогодні під час прес-конференції повідомила медіаексперт «Телекритики», заступниця головного редактора «Громадського радіо» Наталя Соколенко, інформує кореспондент «Вголосу».

За її словами, рух «Стоп цензурі!» та 13 медійних організації висунули критерії обрання нових членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення. Як повідомила Наталя Соколенко, серед цих критеріїв – це віддаленість від медіа-бізнесу.

«Тобто, на нашу думку, не може бути представник медіа-холдингу чи людина, яка пов’язана із, наприклад, Миколою Княжицьким, чи пов’язана із Ігорем Коломойським, чи пов’язана із Рінатом Ахметовим, вона  не може апріорі увійти в Національну раду з питань телебачення та радіомовлення», – додала вона.

За її словами, основний критерій – це професійна підготовка та незалежність цих членів для того, щоб вони реально стежили та впливали на те, що відбувається у медіа-просторі, зокрема в дотриманні стандартів і наявності чи не наявності «джинси».

Зараз у нас є підтримка з боку прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, що він підтримає кандидатуру від руху «Стоп цензурі» та медійних організацій. 

«Тарас Шевченко – це директор Інституту Медіа Права, якого ми бачимо серед членів  Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення», – додала Наталя Соколенко.

Медіаексперт «Телекритики» також зазначила, що медійні організації та представники руху « Стоп цензурі» також звернулися до новообраного Президента України, щоб і він по своїй квоті ( а це 4 члени до Нацради) призначив людей за цими ж критеріями – професійними та віддаленими від представників медіа-холдингів, від політичних партій, і так далі.

«Не знаю наскільки відсотків у нас вийде забезпечити от таку професійну і незалежну Національну раду з питань телебачення та радіомовлення, але хоча б одна така людина у Нацраді  – це буде дуже серйозний крок. Також ми сподіваємося на використання результатів моніторингу громадської організації «Телекритика», – зазначила Наталя Соколенко.