Депутати Верховної Ради України від партії «Опозиційна платформа - за життя» Віктор Медведчук та Вадим Рабінович побували у московському СІЗО «Лефортово», де перебувають утримувані Росією українці. Однак туди не впустили адвокатів, які представляють інтереси українських політв'язнів Балуха та Кольченка.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Депутати відвідали політв’язнів Станіслава Клиха і Миколи Карпюка. Там вони висловили сподівання, що обмін утримуваними особами між Росією і Україною відбудеться.

Адвокатів до Балуха та Кольченка не пустила адміністрація СІЗО. Голова правозахисної організації «Агора» Павло Чиков підкреслив, що це є прямим порушенням закону, «і ніякий обмін його не виправдовує».

Джерела Радіо Свобода в українських правоохоронних органах повідомили 30 серпня, що обмін утримуваними між Україною і Росією відкладається до наступного тижня.

Про те, що обмін може відбутися наступного тижня, повідомив раніше український адвокат кількох громадян Росії Валентин Рибін. Він вказав, що його підзахисні все ще перебувають у СІЗО в Україні, а можливою датою обміну назвав вівторок, 3 вересня.

Офіс президента України Володимира Зеленського раніше 30 серпня заперечив завершення процесу обміну утримуваними особами між Україною та Росією.

«Коли взаємне звільнення утримуваних осіб завершиться, Офіс президента повідомить про це на офіційних каналах», – ідеться в повідомленні в мережі Facebook.

Процес переговорів щодо обміну заручників триває, повідомила також речниця Служби безпеки України Олена Гітлянська.

У ніч на 30 серпня засоби масової інформації повідомили, що Україна та Росія обміняли утримуваних громадян.

Як писав "Вголос", обмін полоненими між Росією і Україною затримується через проблеми, пов’язані з документами.