Про це заявив прем`єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв на прес-конференції після засідання Комітету з питань економічного співробітництва Українсько-Російської міждержавної комісії в Калузі.

«На питання, чому Україна підписує угоду про асоційоване членство, моя відповідь: я не знаю. Вигод особливо я не бачу», – сказав Медведєв.

Свою позицію російський прем`єр-міністр ілюстрував тим, що між РФ і ЄС торговий оборот у 400 мільярдів доларів, але між ними немає ніякої угоди про асоціацію.

«Вона нам не потрібна, і без цього все нормально розвивається. Вибір завжди за самою країною. Найголовніше, щоб ця форма не гальмувала реальний розвиток економічних процесів і сприяла інтеграції», – сказав Медведєв.

Він наголосив, що після підписання угоди з ЄС Україні буде дуже важко вступити до Митного союзу. «Я думаю, що шанси в цьому випадку, якщо говорити про повноцінне, а не асоційоване членство, практично нульові», – сказав Медведєв.

Угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з Європейським Союзом Україна планує підписати на листопадовому саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі.

Джерело: Радіо Свобода