Дострокові вибори – найгірший із можливих сценаріїв розв'язання політичної кризи, вважає позаштатний радник прем'єр-міністра, політолог Олег Медведєв.

"Я категорично не раджу політикам доводити ситуацію до дострокових виборів через те, що Янукович повернеться до влади на найкращих для себе умовах. Другим негативним наслідком стане практично повна анігіляція президента Ющенка...Президентство Ющенка фактично, а не де-юре, завершиться після його поразки на дострокових парламентських виборах", – заявив політолог на прес-конференції сьогодні у Львові.

"Дострокові вибори, якщо вони відбудуться, завершаться тим, що БЮТ отримає кращий результат, – вважає Медведєв. – Але навіть якщо БЮТ перемагає, йому немає з ким створювати коаліцію. І чітко тоді видно, що у ВРУ складається коаліційна більшість ПР, КПУ і блоку Литвина. Це означає повернення Партії регіонів до влади, але на відміну від інших сценаріїв, це означає, що ПР є провідною силою в цій коаліції. Вона матиме двох менших партнерів і, ми це бачили по антикризовій коаліції, ПР буде приймати всі рішення".

Створення ж коаліції Партії регіонів чи з НСНУ, чи БЮТ означає також повернення регіоналів у владу. "Але не до влади абсолютної, до влади коаліційної. В обох цих випадках ПР має принаймні рівного партнера. Таких партнерів, які обмежувати ПР і з якими ПР має рахуватися. Це буде так би мовити контрольоване повернення ПР до влади на засадах компромісу", – зазначив Медведєв.

Медведєв при цьому зазначив, що варіант коаліції БНУНС + ПР є найбільш пророблений і готовий до реалізації.

Також Медведєв заявив, що утворення широкої коаліції сприймається суспільством як прагматичний союз задля того, щоб утримати ситуацію в Україні.

Він зазначив, що наразі не може оперувати конкретними результатами соціологічних досліджень, адже вони ще необроблені, але попереднє ознайомлення з ними свідчить про те, що рейтинги БЮТ через спільне голосування його фракції з фракцією Партії регіонів в парламенті якщо і впали, то незначно.

"Моя робоча гіпотеза, що люди, в тому числі на Західні Україні дуже втомилися від безладу, від хаосу у влади, від просто елементарного безпорядку. Половина людей взагалі не знають, що робити, і кажуть: нехай вони самі розбираються. Тому я думаю, що рішення про створення широкої коаліції, як для БЮТ, так і для БНУНС, чревате певними електоральними втратами, але я впевнений, що критичного характеру вони не носитимуть", – зазначив Медведєв. .

"Коли люди оцінюють варіанти широкої коаліції Партії регіонів з БЮТ чи з НСНУ, то у їх відповідях домінують прагматичні оцінки. Відповіді "єднання Сходу і Заходу", "зрада" мають досить низький відсоток, а переважно в обох випадках більше зустрічається позиція, що це вимушений прагматичний союз для того, щоб утримати ситуацію в Україні", – розповів політолог.

P.S. Експертні судження Медвєдєва і особливо, його робоча гіпотеза, "що люди, в тому числі на Західні Україні дуже втомилися від безладу, від хаосу у влади, від просто елементарного безпорядку. Половина людей взагалі не знають, що робити, і кажуть: нехай вони самі розбираються" є ще одним підтвердження цинічності представників українського політикуму, цілеспрямоване нищення власного народу та продовження комуністичної лінії, де людина лише гвинтик в системі.