З метою попередження чи зменшення об’ємів медичних доходів і стимулювання введення маловідхідних технологій, на Кабмін, міністерства та інші центральні і місцеві органи виконавчої влади покладені розробка і введення системи збору, видалення, знешкодження, утилізації відходів, які виникають в процесі медичного обслуговування, ветеринарної практики, пов’язаних з цим дослідних робіт.

Із закону виключено положення, що стосуються питань поводження з неякісними і фальсифікованими ліками. Також розмежовано повноваження органів виконавчої влади відносно розробки і впровадження заходів по поводженню з відповідними відходами.

Додамо, медичні відходи є чинниками прямого і опосередкованого ризику забруднення навколишнього середовища, виникнення інфекційних та неінфекційних захворювань серед населення, тому Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) відносить МВ до групи небезпечних і рекомендує створення спеціальних служб для їхньої переробки.

До медичних відходів відносять: використані перев'язувальні матеріали, одноразові шприци і системи, рукавички, халати, рентгенівські плівки, інфіковані відходи харчоблоків, заражену кров, шматки шкіри, видалені органи, прострочені, фальсифіковані і конфісковані лікарські препарати тощо, що утворюються у лікарнях, поліклініках, диспансерах, хоспісах, медичних НДІ і навчальних закладах, ветлікарнях, аптеках, оздоровчих і санітарно-профілактичних установах, судово-медичних і інших лабораторіях, на станціях швидкої допомоги і переливання крові і т. ін.

Джерело: ecounion.at.ua