Про це пише портал  newsyou.info.  

 Також слід пам'ятати, що кофеїн значно підвищує токсичність теофіліну. На час прийому теофіліну краще обмежити кількість жирної їжі в раціоні, оскільки вона збільшує його біодоступність і може спровокувати передозування.

Медикаменти для зниження артеріального тиску, які також призначають для лікування і профілактики серцевих і ниркових недуг, зокрема каптоприл, еналаприл та раміприл. З цими препаратами не рекомендується вживати продукти, багаті калієм. Дані медикаменти підвищують кількість калію в крові, а його надлишок може привести до порушення серцевого ритму і задишки. На час прийому цих препаратів краще мінімізувати кількість бананів, картоплі, сої та шпинату в раціоні.

А ось препарати від аритмії (дігоксин) не можна поєднувати з лакрицею. Лакриця міститься практично у всіх цукерках, тортах та інших солодощах, а також в квасі і пиві. Одночасне вживання солодкого разом з дигоксином може спровокувати порушення серцевого ритму і навіть серцевий напад. Дія дігоксину погіршують такі трави, як звіробій.

Препарати для зниження рівня поганого холестерину не слід вживати одночасно з грейпфрутами. Вся справа в тому, що грейпфрути значно підвищують всмоктуваність медикаментів, збільшуючи ризик передозування і появи побічних ефектів. Одна таблетка, запита грейпфрутовим соком, надасть таку ж дію, як 20 таблеток, запиті водою. Подібним ефектом володіють лайми і севільські апельсини.

Препарати для зниження в'язкості крові (варфарин) не можна поєднувати з продуктами, які розріджують кров і містять багато вітаміну К. На час прийому варфарину краще виключити з раціону журавлину, часник, імбир і такі спеції, як кайенський перець, кориця і куркума, інакше ви ризикуєте отримати кровотечу. Вітамін К, навпаки, знижує ефект варфарину, тому обмежте кількість шпинату, ріпи, білокачанної капусти та брокколі в раціоні.

На час прийому тиреоїдних гормонів краще мінімізувати кількість сої, волоських горіхів і клітковини в раціоні, так як ці продукти блокують всмоктування препарату.

А ось антибіотики (тетрациклін, ципрофлоксацин і пеніцилін) не можна приймати разом з молочними продуктами. Ці антибіотики вступають в контакт з кальцієм і в результаті формують з'єднання, які істотно знижують ефективність медикаментів.

Болезаспокійливі (ібупрофен, нурофен, адвіл, боніфен) не поєднуються з солодкою газованою водою, оскільки вона значно підвищує всмоктуваність препаратів і їх концентрацію в крові, що може призвести до передозуванням і пошкодження нирок.