Повідомлення про це розміщене на Урядовому порталі.

«Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 «Про порядок обчислення часу на території України» 27 жовтня 2013 о 4:00 за київським часом скасовується «літній час» переведенням годинникової стрілки на одну годину назад», – йдеться в повідомленні.

У той же час, серед людей побутує думка, що перехід на «зимовий час» погано впливає на здоров’я – збільшується артеріальний тиск, можуть виникати проблеми із серцево-судинною системою та з’являються розлади сну. Натомість головний лікар Комунальної львівської станції швидкої допомоги Наталія Поважук заперечує будь-який вплив зміни години на людину.

«Коли ми переходимо на цей час, то для нас це абсолютно нормально. Немає жодних об’єктивних пояснень поганого впливу на стан здоров’я, окрім: я задоволена, чи не задоволена. Ніхто не починає більше кашляти, ні в кого не підвищується температура. А щодо психологічного стану, то от заходиш в маршрутку – і вже маєш психологічний стан, коли люди не виховані», – каже Поважук.

За її словами, у період, коли переводять годинники, кількість викликів швидкої не збільшувалась.

«В нас по стану здоров’я, з приводу переходу на «зимовий час», не було скарг. Наприклад, виклику, причина якого «перевели стрілки» – також не було», – наголосила лікар.