Про це розповіли медичні експерти на брифінгу, передає «Politeka».

Як повідомив член Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Олексій Кириченко, еволюція антибіотиків призвела до того, що більшість препаратів вживаються безконтрольно. В результаті організм стає менш сприйнятливим до цілого ряду антибіотиків.

«Така ситуація призведе до того, що вже через кілька років такі захворювання, як пневмонія, гонорея, туберкульоз і післяопераційні наслідки стануть смертельними. Тому вкрай важливо, щоб антибіотики використовувалися в правильному дозуванні і за призначенням лікарів», - підкреслив фахівець.

Крім того, за словами заступника міністра охорони здоров'я Оксани Сивак, ВООЗ ще в 2001 році запропонувала розробити і впровадити національну стратегію щодо використання антибіотиків, у контексті проблеми стійкості інфекцій до препаратів.

«Нова команда МОЗ вже створила робочу групу для розробки стратегії і плану дій, де першим пунктом стоїть політика використання антибіотиків, а другим – епіднагляд за антимікробною резистенцією (стійкістю. - Ред.), якого зараз фактично немає», - зазначила Сивак.

Експерти також підкреслили, що зміни необхідні не тільки на державному рівні. Важливо, щоб кожен громадянин почав із себе: не займався самолікуванням і приймав антибіотики під наглядом лікаря.