У заяві, зокрема, сказано: «Інформація про те, що Торгова компанія «Мегаполіс-Україна» є філіалом російської групи компаній «Мегаполіс» та входить до групи компаній «Меркурій», не відповідає дійсності. Власниками ТОВ «Торгова компанія «Мегаполіс-Україна» є фізичні особи – громадяни України, Ірландії та Великої Британії. Таким чином, серед прямих або опосередкованих власників Торгової компанії «Мегаполіс-Україна» немає ані російських компаній, ані громадян Росії, в тому числі Ігоря Кесаєва».

«Мегаполіс-Україна» стверджує, що здійснює свою діяльність винятково на території України.

«Звинувачення в підтримці компанією «Мегаполіс-Україна» російсько-терористичних формувань на Сході України є повністю безпідставними. У період з червня по серпень 2014 року включно компанія проводила системну роботу, направлену на переїзд та працевлаштування працівників Донецького регіону в інші регіони України для утримання співробітників та надання допомоги в період проведення АТО. За цей період переведено 94 працівники, які переїхали в 63 орендовані компанією квартири, переважно більша частина працівників здійснила переїзд з родинами. Окрім того, 28 співробітників компанії зараз виконують свій військовий обов’язок у зоні АТО. Компанія зберігає за ними їхні робочі місця, і надає їм фінансову підтримку. Усього ж з 2014 року було мобілізовано 44 працівників ТК «Мегаполіс-Україна», – йдеться далі.

Якщо блокування буде продовжено, то в компанії погрожують звернутися до правоохоронних органів, а також до суду для відшкодування завданих збитків.

Як писав «Вголос», блокування роботи найбільшого в Україні дистриб'ютора цигарок – торгової компанії «Мегаполіс-Україна» – триває відразу в шести містах: Києві, Львові, Луцьку, Рівному, Ковелі, Тернополі.

У Львові вночі кілька сотень активістів з різних громадських організацій міста розпочали безстрокову акцію протесту, заблокувавши роботу компанії «Мегаполіс-Україна», що належить до російської групи компаній «Меркурій» олігарха Ігоря Кесаєва.

Активісти вважають, що саме на цьому підприємстві, ймовірно, шили форму для «зелених чоловічків», яких усі бачили під час анексії Криму. Також завод виготовляє снайперські комплекси, кулемети та протитанкову зброю для армії Російської Федерації.

Учасники акції протесту запевняють, що блокуватимуть лише автомобілі російської компанії.

Учасники протестної акції висувають такі вимоги:

• розслідування Антимонопольного комітету України щодо монополізації українського ринку компанією «Мегаполіс»;

• розслідування щодо фінансування сепаратизму та тероризму «Мегаполісом», оскільки власник компанії володіє заводом зброї у Росії;

• застосування до ТОВ «Мегаполіс» Закону України «Про санкції»;

• відкриття справ проти замішаних у цьому питанні поплічників «сім’ї», зокрема куратора бізнесу «Мегаполіса» в Україні Бориса Кауфмана.