Депутат німецького парламенту, доповідач Парламентської Асамблеї Ради Європи у справі про вбивство Георгія Гонгадзе Сабіне Лейтхойссер-Шнарренбергер заявила, що свідчення екс-майора Миколи Мельниченка у цій справі є дуже важливим, проте Україна в нім не зацікавлена, повідомляє газета «Сегодня».

Вона вважає передчасним початок судового процесу про вбивство журналіста, тому що там не фігурують замовники і організатори. А в теперішньому вигляді це буде процес, під час якого робитимуться спроби остаточно закрити справу Гонгадзе.

З цього приводу заступник Генпрокурора, який займається слідством, Віталій Щеткін заявив: «Не знаю, чому так заявляє поважана доповідачка ПАРЄ, але з Миколою Мельниченком у нас склалися нормальні відносини». «Він приходить на допити, коли вважає за можливе це, дає певні пояснення. Так, поки що екс-майор не передав нам жодної плівки, заявляючи, що для цього йому потрібні консультації і дозвіл від Лесі і Мирослави Гонгадзе. Це його право, ми не можемо примусити... Сама ж справа Гонгадзе, з якої були виділені і пішли до суду матеріали, що стосуються виконавців вбивства, продовжує активно розслідуватися відносно замовників злочину», - додав він. Групу як і раніше очолює заступник начальника слідчого главку Роман Шубін.

Нагадаємо, що в столичному Апеляційному суді у понеділок почався процес у справі стосовно обвинувачених у вбивстві журналіста екс-офіцерів міліції Миколи Протасова, Валерія Костенка (вони арештовані) і Олександра Поповича (на підписці). Їх колишній начальник міліційний генерал Олексій Пукач як і раніше перебуває в розшуку, тому звинувачується заочно.

Наступне засідання суду призначено на 23 січня.

proUA