Свідок у справі «касетного скандалу» генерал-майор управління держохорони України Сергій Кислов заявив, що екс-майор держохорони Микола Мельниченко не міг робити записи в кабінеті колишнього президента Леоніда Кучми, оскільки не мав туди доступу. Про це він заявив у четвер журналістам після засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради із встановлення організаторів «касетного скандалу».

Кислов зокрема наголосив, що Мельниченко порушив присягу військовослужбовця, і цей факт є «однозначним». Він також наголосив, що Мельниченко ніколи в охороні президента Кучми не служив. «Весь цей міф придуманий ним для створення власного іміджу героя і борця», - сказав Кислов.

За словами Кислова, Мельниченко з 1994 року працював в системі держохорони, а з 1996 року був членом групи спецтехніків, які були прикомандировані до охорони глави держави. За словами Кислова, функція Мельниченка полягала у встановленні металодетекторів і перевірці приміщень, відвідуваних президентом під час відряджень.

Крім того Кислов вважає, що Мельниченко не міг зробити записи в кабінеті Кучми тому, що в диван не можна покласти диктофон. Крім того, за його словами, Мельниченко працював не щодня, а через дві-три доби.

Кислов також переконує, що Мельниченко ніколи сам не міг зайти в кабінет президента. За його словами, для цього є суворі інструкції, які регламентують порядок доступу в кабінет. Зокрема для входження в кабінет президента потрібна була присутність як мінімум п’яти осіб – співробітників комендатури охорони адміністрації президента, секретаря, прибиральниці, співробітників групи спецтехніків, а також офіцера особистої охорони глави держави. «Ці факти зафіксовані документально і знаходяться в прокуратурі», - сказав Кислов.

Він також висловив думку, що приїзд Мельниченка пов’язаний ні з чим іншим, як з майбутніми парламентськими виборами.

Крім того Кислов зауважив, що весь «касетний скандал» був спланованою акцією «по дискредитації колишнього президента з метою його скидання». При цьому він наголосив, що це є його особистою думкою.

proUA