Друзі по парламенту, які побажали залишитись не відомими, розповіли, що саме у цей час екс-ректор Петро Мельник придбав у Литві нерухомість. Це давало йому можливість автоматично претендувати на паспорт цієї країни. Це було хорошим шляхом відступу, якщо йому доведеться тікати з України через переслідування.

Проте, у 2004-му році паспорт громадянина Литви Мельнику не знадобився. Сталось це лише у 2013 році.

Народний депутат Геннадій Москаль впевнений, що йому вдалось від слідкувати весь маршрут втікача. Він переконаний, що перед втечею Мельник отримав дуже фахові консультації кращих спеціалістів з міграційного законодавства. Завдяки цьому вдалось продумати до найменших дрібниць всю комбінацію втечі.

«Я маю достовірні дані, що він виїхав через Білорусь, але на кордоні був затриманий білоруськими прикордонниками, – розповідає Москаль. – Але потім по дзвінку високого керівництва з Мінська, Мельника відпустили. Чому це зробили потрібно запитувати у в оточення Лукашенко. Можливо і там є корупційні схеми або особисті знайомі Мельника. З Білорусі екс-ректор дістався до однієї із прибалтійських країн, не хочу називати її напередодні Вільнюського саміту, щоб посли не надсилали спікеру Рибаку ноти протесту, і він не робив мені потім виговорів. Подивіться на карті, яка прибалтійська країна найближча, якщо по карті прокладати маршрут з України (згідно з картою Литва – авт.)».

Громадяни Литви мають право відвідувати США без візи. Раніше ж повідомлялось, що ректора Мельника знайшли у Каліфорнії.

«США абсолютно коректно відповідали на запити нашої Генпрокуратури, що громадянина України Петра Мельника на їх території немає. Однак, так як Америка все таки член Інтерполу вони 9 вересня передали Україні інформацію з міграційної служби, що громадянин Мельник П.В. таки є на їх території в містечку Сан-Маркос (Каліфорнія). При підльоті до США всім пасажирам роздають на борту літака міграційні карти, в яких вони вказують у який штат їдуть, з якою метою, де зупиняться. У американців з цим все дуже строго – от саме дані з міграційної карти Мельника вони і видали на запит нашої Генпрокуратури », – резюмував Москаль.

Джерело: Вісті