Memory Tapes "Seek Magic" (2009)

Дейві Хоук з Нью-Джерсі – власник брендів Memory Cassette і Weird Tapes шляхом їх додавання зробив новий проект під назвою – Memory Tapes.

Як виявилось, на ностальгізаторському шляху до 80-х, де романтичне кружляння ікарами навколо сонця, ще не закінчувалось невідомим (поки що) падінням, проекту Memory Tapes є ще що сказати.

Атмосферні впливи сінті, електропопа, італ-диско, нью-вейва, шугейза і дрім-попа дають зрозумілу синоптику зі точковим згадуванням імен MBV, New Order, Cocteau Twins, The Police ітеде.

З молодих і ще зелених тут можна згадати скандинавів Air France, Young Galaxy і jj. На проміжному етапі, наприклад на треку "Plain Material" згадується шугейзерство M83 в треці "Dont Save Us From The Flames" на альбомі "Before the Dawn Heals Us" (2005).

Щоб зовсім не засідати у 80-х на диску присутні 2-ва інструментали з електронними згадками ранніх 90-х та східнім мінімалізмом. На атаченому CD 2 – 20-хвилинний трек "Treeship" на якому розгортається шумова пам'ять глітченого амбієнту з готичним органчиком, цимбалами і автентичним жіночим вокалом космічних містерій. Проскакує ранній Autechre та згадки про саунд Leftfield на альбомі "Leftism" (1995).

На вордованих треках – лікарські дози романтичного відриву у космос, прифанкованість надій, які, як вже тепер відомо, накрились міддю ("Bicycle" і "Green Knight"). Де збентеження перших хвилин польоту розсмокчуються, валить серпанковий клубняк по яйцях Little Boots і La Roux. І що головне, він досягає отого необхідного результату змішування, а не збовтування дартвейдерівського досвіду тягання обладунків та амідального апофеозу ніжності. Як пишуть, романтичні книжки – вони зустрілись – вогонь та лід (просто жах якийсь). Такий собі атмосферний клубнячок зі шейканутим коктелем зустрічі кліпаючої невинності з тренованим ритмом чийогось діамантового грибочка.

Далеко, не останній диск цього року.

CD1
1. Swimming Field
2. Bicycle
3. Green Knight
4. Pink Stones
5. Stop Talking
6. Graphics
7. Plain Material
8. Run Out

CD2
1. Treeship

Bad Lieutenant "Never Cry Another Tear" (2009)

Логічно, що у момент нескінченної любові до 80-х на горизонтах з'являються тодішні топові банди. Bad Lieutenant прописаний під егідою не останньої банди на цій планеті – New Order фейсованої у парсунах Бернарда Самнера, Стівена Морріса та Філа Каннінгема, біля яких тусять ще двоє менів майже невизначеної бандованості.

Ще більш логічно, що в той час, коли молокососи семплять (тирять) на їх старих дисках найкращі моменти, самим мастодонтам, якось вже впадло опускатись до такої вторинності (якщо міркування ще міркуючі).

Bad Lieutenant згадують 80-ті лише точково. Їх зосередження крутиться навколо гітарного саунду "Technique" (1989) і "Get Ready" (2001). Пост-панк і нью-вейв тут не часті гості, лише в якості врізок таких відомих гітарних запілонів та електро-кліше.

З огляду на минулі заслуги, Bad Lieutenant грають таку собі альтернативу, якщо інколи не написати, попса-рок. Бо згадки про Travis, Coldplay, Snow Patrol, Athlete – живіші усіх зомбі з зомбіленду.

Старт ще вдається нормовим ("Sink or Swim", "Twist of Fate", "This is Home"). Є що прослухати і навіть запам'ятати (незважаючи на набридливі алюзії на ареал розповсюдження стручків). Чим далі у ліс, тим більше штампованої радіоформатності та врізок з інших не менш легендарних банд. "Running Out Of Luck" – соплива бойзбендна романтика. Не рятують навіть мадчестерські фішки. Якийсь дурнуватий героїчно-дискотечний обкур ("Poisonous Intent") – апріорі передбачуваний. Не рятує й напівакустичний шерше ля фам. Штампована романтика ("Shine Like the Sun", "Runaway"), яка на "Get Ready" була набагато цікавішою.

Фінішний трек з тим ж акустіком і переливчастим фортепіанком (підозріло на когось схожим), повідомляє лише про одне, що в дівчаток та хлоп'яток нового покоління зовсім інші пріоритети, зі всією рекламною свободою, вони не такі підірвані (як тоді) та й еренбі тепер в моді. А 80-ті вже не повернути.

1. Sink or Swim
2. Twist of Fate
3. Summer Days on Holiday
4. This is Home
5. Running out of Luck
6. Dynamo
7. Poisonous Intent
8. These Changes
9. Walk on Silver Water
10. Shine Like the Sun
11. Runaway
12. Head Into Tomorrow

Echo and the Bunnymen "The Fountain" (2009)

11-й альбом легендарних ліверпульскі пост-панкісти і психоделіків Echo and the Bunnymen, до якого приклав свою руки колдпєй-соплєй Кріс Мартін (що в же погано).

Орієнтири "Siberia" (2005) не втрачено, але де ж вони топіки "Porcupine" (1983) і "Ocean Rain" (1984)? Тут вже немає чого згадувати. Чомусь лише проводять паралелі з діяльністю Bad Lieutenant на ниві попса-рока. Пост-панк окремішний і випадковий. І навіть дуже постійно сидять образи U2. Хоча, хоча 80-ми, все ж (слава Крішні) вже добре чути, бо відрізнити акул та молокососів-копікатерів, на диво дуже просто, немає в останніх того духу 80-х, якби вони не пітніли над пазлами тієї епохи.

Стартова підірваність Echo and the Bunnymen радує отими навколишніми згадками і на "Think I Need It Too" наявні навіть алюзії на Stooges "I Wanna Be Your Dog". Хоча парадний настрій пенсіонерної реінкарнації все ж краще вдався James. До стартанутості можна ще добавити припанкований денс-хіт назустріч ранковому сонцю та вітру романтики "Do You Know Who I Am?", бо далі вже традиційно починається якась попса-рокова лажа зі схожість на усіх одночасно, хто крутиться в цій ніші. "Shroud of Turin" і "Life of 1,000 Crimes" – тому яскраво-негативні приклади.

Вкотре починається штамповане занудство і банальне паразитування на найкращому. Знову і знову згадується класний диск James та сиплються матюки на голову колдпєйного Мартіна. Тут вже навіть олдовий саунд напрягає, не гірше Тимошенкової вони. Щоб Stooges не було самотньо зі своїми 60-ми з'являється свінгова штучка "Proxy" для сопляток і соплятульок.

Фінішний апофеоз радіоформатного (штампованого і стреотипного) маразму привозить згадки про Travis, а Ян МакКаллох зі всіма своїми можливостями вирішив побавитись в крунера, типу Річарда Хоулі чи Ніла Ханнона з The Divine Comedy.

А пацики, згадається, що вже колись, могли більше.

1. Think I Need It Too
2. Forgotten Fields
3. Do You Know Who I Am?
4. Shroud of Turin
5. Life of 1,000 Crimes
6. The Fountain
7. Everlasting Neverendless
8. Proxy
9. Drivetime
10. The Idolness of Gods