Про це сказала виконавчий директор ЛОГО „Комітет виборців України” Оксана Дащаківська під час прес-конференції сьогодні.

Як розповіла Оксана Дащаківська, за результатами експертного дослідження, виявилось, що більшість опитаних переконані, що тільки окремі партії та кандидати на місцевих виборах в Україні володіли значними перевагами порівняно із конкурентами внаслідок позазаконних дій для проведення виборчої агітації, що суттєво вплинуло на результати волевиявлення. Таку думку висловили 41,5% експертів.

29,7% вважають, що деякі партії та кандидати мали штучно створені переваги, проте це істотно не вплинуло на результати голосування.

Ще 19,5% висловили думку, що умови для політичної конкуренції були практично відсутні, позазаконними діями було забезпечено домінування окремої партії.
6,5% експертів вважають, що кандидати мали рівні умови, проте деякі мали незначні переваги, що все рівно не змогло вплинути на результати волевиявлення.

І тільки 2,8% опитаних експертів переконані, що всі партії та кандидати мали на місцевих виборах однакові можливості для участі у виборчій кампанії.

Опитування проводилося протягом 10-18 жовтня та 10-12 листопада, було опитано 251 експерта – політологів, соціологів, журналістів, представників бізнесу та інших.