Український Гідрометцентр опублікував дані про прогноз погоди на серпень, включаючи середньомісячні дані щодо температури і коротку кліматичну характеристику серпня. Дані ґрунтуються на дослідженнях як Українського науково-дослідного інституту метеорології, так і на основі даних світових центрів погоди, пише «Сегодня».

Так, за даними Гідрометцентру, початок серпня охарактеризується приходом повноцінної літньої погоди зі спекою і тимчасовими дощами. Така погода триватиме мінімум тиждень.

Середня ж місячна температура серпня становить 17-20 градусів, у південних і південно-східних областях місцями – 21-23, у гірських районах 11-16 градусів. Середня місячна температура передбачається 20-25 градусів, у гірських районах – 17-18, що на 2-2,5 градуси вище середніх багаторічних значень.

Абсолютний максимум температури досягає 34-42 градуси, в гірських районах 26-33. Абсолютний мінімум становить 1-7 градус тепла, на півдні до 11 градусів, в західних, північних, східних та Запорізькій областях місцями 0-2 морозу.

«Заморозки на поверхні ґрунту вірогідні наприкінці місяця в Україні, крім більшості центральних, південних областей та Криму», – зазначили в Гідрометцентрі.

Середня місячна кількість опадів становить в південних областях і в Криму 27-59 мм, на решті території 35-76 мм, в Карпатах і Прикарпатті до 145 мм.

«Місячна кількість опадів очікується 28-75 мм, в Карпатах до 110 мм, що в більшості західних областей та на півдні країни в межах норми, на решті території менше середніх багаторічних значень», – підкреслили в Гідрометцентрі.

Водночас в Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця повідомили, що протягом серпня на Землі очікуються три магнітні бурі. Одна з них сильна, а дві інші – невеликої потужності. Але прогноз магнітних бур, як і прогноз погоди, може змінитися…