Сьогодні міський голова Львова Любомир Буняк близько 3 годин свідчив на засіданні Військового апеляційного суду Центрального регіону у справі Скнилівської авіакатастрофи.
Любомира Буняка допитували судді, прокурор, потерпілі та їх представники.
Міський голова під час допиту неодноразово наголошував на тому, що він не має жодного відношення до організації свята і не давав жодного дозволу на його проведення, оскільки авіа-шоу планувалось на території закритого військового об’єкту.
Суддя Віталій Загоруйко нагадав Любомиру Буняку, що Головнокомандувач військово-повітряних сил України генерал-лейтенант Сергій Оніщенко звертався з листом до міського голови Львова з проханням дати дозвіл на проведення авіаційного свята.
„Я відповіді генералу-лейтенанту Оніщенку не давав – юрисдикція органів місцевого самоврядування не поширюється на військові формування, тому я жодного дозволу не давав, не підписував. Я вважаю, що я не маю права давати такого дозволу, адже це є діючі військові об’єкти”, - уточнив Любомир Буняк.
Він заявив, що взагалі не займався цим питанням, а тільки підписав розпорядження про проведення культурно-мистецького свята у палаці ЛОРТа, де було відзначено військових і міський голова вручив їм пам’ятні подарунки.
За словами Любомира Буняка, він також нікому не доручав давати дозвіл на проведення авіа-шоу, а лист генерал-лейтенанта Оніщенка потрапив до нього в руки 19-21 липня 2002 року, у той час як лист датований 18 червня цього ж року. Міський голова пояснив, що лист підписав керуючий справами Львівського міськвиконкому Олег Кузан, оскільки „так у міській раді організований процес діловодства” і міський голова фізично не може прочитати ті сотні листів, які йдуть на його адресу. Тому їх розглядають його заступники.
На запитання, чи обговорювався лист на засіданні міськвиконкому, відповів негативно, а на уточнююче запитання, чому це питання не було винесене на розгляд міськвиконкому, відповів „просто так”. Олег Кузан, за словами керівника міста, не радився з ним щодо листа командуючого.
Любомир Буняк водночас наголосив, що підпис Олега Кузана під листом генерала Оніщенка не має юридичної сили, оскільки її мають тільки рішення міськвиконкому, ухвали сесії та розпорядження міського голови.
Суддя Віталій Загоруйко зауважив міському голові, що міська рада і Любомир Буняк особисто мали забезпечити безпеку жителям міста відповідно до вимог чинного законодавства.
„Так як міська рада не є організатором свята і не створювала оргкомітету, то і не відповідала за медичне забезпечення та заходи безпеки. Заходи безпеки входять у компетенцію організаторів свята. Тому я не міг відповідати за окремі заходи, тим більше на території військової частини”, - уточнив Любомир Буняк.
Міський голова водночас уточнив, що мав якісь недобрі передчуття, через що й не давав дозволу на проведення свята, проте ніякої розмови з організаторами свята не мав, бо не вважає себе спеціалістом у цій галузі.
„Чисто інтуїтивно я відчував, що якась небезпека може бути, тому я ніякого дозволу не давав”, - заявив Любомир Буняк.
На запитання, чому у нього появились такі передчуття, відповів, „бо впав літак у Ля Бурже”.
Коли суддя Віталій Загоруйко зачитав звіт державної комісії під керівництвом Євгена Марчука, яка досліджувала обставини авіакатастрофи, і у якому чітко вказано на вину органів місцевого самоврядування та на перевищення Олегом Кузаном своїх повноважень, то Любомир Буняк зазначив, що не надає великої ваги цьому звіту.
„У мене свого часу не склалися стосунки із Євгеном Марчуком. Він приніс багато шкоди під час будівництва нафтопроводу. Коли трапилась аварія, то він і вирішив причепити її... Я б нічого того не говорив, але приходить пора говорити, хто є хто. Мені дуже прикро, що навіть у державній комісії задля високопоставленої посади декому не вистачило сили сказати правду”, - наголосив міський голова.