У будинку Янковіча і двох його синів було проведено обшук. Крім того, було опечатано будівлю міської адміністрації, в якій також пройшли обшуки. За даними видання, в рамках розслідування справи про корупцію та економічні злочини поліція обшукала більше 20 будинків і офісів.

Крім мера і його синів під варту потрапили ще кілька осіб. Газета стверджує, що мера підозрюють у незаконних операціях з продажу землі та грошових махінаціях в ході будівництва стадіону в Любляні. За даними видання, 27 вересня обшуки пройшли, в тому числі, у керівника компанії Grep, яка займалася будівництвом стадіону. Інформація про те, що податкова служба країни розслідує фінансові махінації при зведенні спортивного об'єкта, з'явилася в словенській пресі в травні 2012 року. Податківці намагалися з'ясувати, яким чином 400 тисяч євро з 15 мільйонів, виплачених компанії Grep з бюджету міста, виявилися на рахунку фірми KLM Nalozbe, 62% акцій якої належать Янковічу.

Янковіч з великою перевагою вигравав вибори мера в 2006 і 2012 роках. У жовтні 2011 року він заснував лівоцентристську політичну партію “Список Зорана Янковіча — Позитивна Словенія», яка на дострокових виборах до парламенту отримала майже 30% голосів. Однак двадцяти восьми місць в парламенті, які отримала партія, було недостатньо для формування уряду. При цьому коаліцію Янковіч зібрати не зміг.

У результаті кабінет міністрів очолив лідер Словенської демократичної партії Янез Янша, який, до слова, останнім часом отримує погрози на свою адресу. Сам Янковіч незабаром після цього здав депутатський мандат і в березні поточного року переобрався столичним мером.

Восени 2011 року, перед тим як балотуватися в парламент, Янковіч заявив, що вирішив піти в депутати для того, щоб захистити своїх дітей від переслідування. До того моменту двох його синів вже викликали на допит у зв'язку з розслідуванням діяльності мера, яке розпочав заснований парламентом комітет. Деякі журналісти припускали ще рік тому, що мер столиці і один з найбагатших людей країни вирішив піти у велику політику, щоб захистити фінансовий добробут своєї родини.

Янковіч є великим бізнесменом. Зокрема, йому належить найбільша на Балканах компанія з роздрібної торгівлі Mercator.

Джерело: lenta.ru