Про це повідомляє Польське радіо.

Перемовини німецької канцлерки з польськими політиками будуть пов'язані, передусім, з європейською політикою. Йдеться про майбутній бюджет Євроспільноти, міграційну кризу, енергетичну безпеку, а також про військове співробітництво.

Голова кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський на хвилях Польського радіо наголосив, що Варшава та Берлін повинні показати важливість єдності Європи. «Ми можемо спільно з Берліном дати сильний сигнал Європі про те, що ми не хочемо Європи багатьох швидкостей, не хочемо Європи поділів на А, Б, В, не хочемо жодних виключень з Європи регіонів або держав, а Європа буде сильною тільки тоді, коли буде єдиною», –сказав Кшиштоф Щерський.

Анґела Меркель обговорить з президентом Польщі також інші міжнародні питання, зокрема липневий саміт НАТО, ситуацію в Україні та санкції проти Росії.

На погляд віце-міністра закордонних справ Польщі Пйотра Вавжика, розв'язати найбільші проблеми Європейського Союзу без співпраці Польщі та Німеччини неможливо. За словами професора, візит Ангели Меркель до Варшави свідчить про те, що попри твердження частини польських політиків, про будь-яку політичну ізоляцію Польщі в ЄС не йдеться.

Візит до Варшави є другим після складання присяги Ангелою Меркель на четверту каденцію на посаді канцлера Німеччини. У п'ятницю Ангела Меркель перебувала у Парижі, де зустрілася з французьким президентом Еммануелем Макроном.

У п'ятницю у Варшаві із візитом перебував новий очільник німецької дипломатії Гайко Маас. Він зустрівся з президентом, прем'єр-міністром та міністром закордонних справ Польщі.

 

«Вголос»