Як пише «Українська правда» з посиланням на агентство dpa, про це Ангела Меркель заявила на партійному з'їзді у Берліні.

«Якщо і надалі буде зазіхання на територіальну цілісність України, то ми будемо змушені запровадити економічні санкції», – наголосила Меркель.

Меркель запевнила, що «ніхто не має обманюватися» щодо консенсусу всередині ЄС стосовно відповіді Росії. Вона це заявила у контексті можливості економічних санкцій проти Росії після анексії українського Криму.

Також Меркель висловила жаль з приводу того, що у часи дедалі інтенсивнішої співпраці з Росією, там здобуло перевагу «мислення територіальних претензій через те, що люди в Україні вимагали зближення з Європою».

Водночас Меркель наголосила, що ніхто в Європі не хоче обірвати діалог з Москвою.

Посилаючись на інформацію AFP «Українська правда» зазначає, що в ЄС вже лунають побоювання, що Росія здійснюватиме тиск і на Грузію та Молдову за допомогою територіальних конфліктів, передає агентство.

«Я впевнений, що Путін це зробить», – заявив глава зовнішньополітичного відомства Швеції Карл Більдт.
Більдт зазначив, що Кремль не «аплодуватиме» підписанню угоди про асоціацію з ЄС цими двома державами, що планується влітку.

Він також наголосив, що ЄС мусить чітко бачити політичні наміри Росії, «нову ментальність у Кремлі».