Таке рішення прийняв виконавчий комітет ради села Старичі Яворівського району під час засідання, в якому брали участь представники ГО «Розвиток громади», передає кореспондент «Вголосу».

Сільський голова Старич Юрій Чікель наголосив, що зараз виготовляється генеральний план населеного пункту, де буде вказано межі усіх ділянок, доріг тощо. Однак наразі, враховуючи, що сім’я Хоменків не хоче виконувати рішення суду про демонтаж огорожі, виконком вирішив прийняти вищезазначене рішення.

Своїм рішенням виконком також звернувся до Старицької сільради про виведення детального плану території із облаштуванням заїзду до ділянки Станіслави Шиндорук.

Власниця ділянки Станіслава Шиндорук розповіла, що у 2008 році отримала право власності на земельну ділянку площею 0,25 га на вул. Шкільній, 42 в с. Старичі Яворівського району Львівської області. До цього земельна ділянка та будинок, який на ній розташований, належали матері Станіслави Шиндорук, тому жінка приватизувала землю. У травні 2011 року Юрій Хоменко, який викупив сусідній будинок, перекрив заїзд на земельну ділянку пані Шиндорук, встановивши огорожу і забравши собі до подвір’я землю, яка належить до загального користування. Станіслава Шиндорук виграла низку судів і виконавча служба вже зносила незаконний паркан, однак через кілька днів він знову з’являвся на тому ж місті.

Останній раз огорожу на прохання пані Шиндорук знімали представники ГО «Розвиток громади», однак, за словами жінки, в той же вечір брама з’явилася знову. Зважаючи на таку ситуацію, Станіслава Шиндорук звернулася зі скаргою до сільської ради.

Юрист ГО «Розвиток громади» Юрій Татомир наголосив, що прокуратура відкрила кримінальне провадження проти осіб, які перешкоджають користуванню пані Шиндорук її земельною ділянкою, а також проти колишнього сільського голови Старич та землевпорядника сільської ради по факту підроблення державних актів, які надавали пану Хоменкові.

«Крім правової сторони, в цьому конфлікті є ще й звичайний людський бік: до прикладу, якщо пані Шиндорук або членам її сім’ї стане погано, швидка просто не зможе доїхати до її будинку, бо сім’я Хоменків парканом перегородила в’їзд туди. Так само не зможе доїхати пожежна бригада чи інший автомобіль при надзвичайній ситуації», – сказав Юрій Татомир.

Варто зазначити, що сільський голова Старич Юрій Чікель пообіцяв надати рішення виконкому Людмилі Хоменко, однак не зміг сказати, як виконком контролюватиме виконання свого рішення. За словами Юрія Чікеля, виконання рішення залежатиме виключно від ініціативи порушників.