Як інформує прес-служба Львівської обласної організації Партії регіонів, жителі багатоквартирного відомчого будинку по вул. Грушевського, 54 у Дрогобичі, який перебуває у відомстві ДП «Буджитлосервіс», звернулися із колективною заявою до депутата Дрогобицької міської ради, голови Дрогобицької міської організації Партії регіонів Сергія Гориславського з проханням втрутитися у ситуацію із незаконним переплануванням підвальних приміщень будинку.

Зокрема, жителі понад 30 квартир будинку на вул. Грушевського, 54 (1962 року) у Дрогобичі повідомили, що у підвалі будівлі здійснюються будівельно-монтажні роботи без жодних погоджень та дозволів. Зі слів мешканців, в результаті несанкціонованих робіт відбувається руйнування фундаменту, у стінах з’явилися тріщини, порушено гідроізоляцію фундаменту.

«Роботи проводяться майстрами, які порушують норми техніки безпеки. Наші прохання показати дозвільну документацію або документи про державну реєстрацію і право проведення робіт майстри ігнорують. Натомість власник підвального приміщення стверджує, що діє на підставі права власності на дане приміщення, а також має всі необхідні погодження та дозволи на реконструкцію підвалу. З його слів, дозволи надавали чиновники Дрогобицької міської ради, зокрема, містобудівна рада. Але роботи не були погоджені з мешканцями будинку», – йдеться у заяві жителів.

Мешканці просять втрутитись у ситуацію та припинити незаконні будівельно-монтажні роботи у підвалі багатоквартирного будинку. Дрогобиччани також вимагають провести перевірку документів виконавців робіт та наявність у них дозволів на проведення таких робіт.

Жителі будинку побоюються, що їхня домівка через незаконне перепланування підвалу може просто завалитися, як це сталося кілька днів тому у Луцьку.

«Будинки, які перебувають у відомстві ДП «Буджитлосервіс», відповідно до рішень сесії Дрогобицької міської ради, Дрогобицького міжрайонного суду та Львівського апеляційного суду мають перебувати на балансі міста. Неодноразово на сесії Дрогобицької міськради я піднімав питання щодо передачі цих будинків у власність міста, але, на жаль, крім пустопорожніх обіцянок, я нічого не почув, проблема відомчого житла у Дрогобичі і надалі залишається невирішеною, а міська влада просто ігнорує звернення людей», – наголошує Сергій Гориславський.

Після зустрічі Сергія Гориславського з жителями будинку на вул. Грушевського, 54 будівельно-монтажні роботи у підвалі будівлі тимчасово призупинили.
Проте, за словами депутата, питання щодо будівельно-монтажних робіт у підвалі відомчого будинку він підніматиме під час чергової сесії Дрогобицької міської ради та закликатиме втрутитись у ситуацію контролюючі органи.

Нагадаємо, вночі 10 червня в м. Луцьк по вул. Рівненській, 109, в п’ятиповерховому шестипід’їзному житловому будинку (1971 року забудови) між першим та другим під’їздами сталося раптове руйнування несучих конструкцій з першого по п’ятий поверхи.

Внаслідок обвалу було зруйновано 8 квартир. 2 мешканці загинуло. Ще одну жінку зі струсом головного мозку доставлено в другу міську лікарню. Стан здоров’я – середньої важкості. Підрозділи МНС врятували 19 людей.