Зранку 18 січня у Черкасах через негоду та пошкодження основних і резервних лінії електропередач перестали працювати Дніпровська водоочисна та насосні станції, відтак тиск у мережі швидко падав і в кранах жителів міста зникла вода, пише «Громадське».

Цього та наступного дня Черкаси засипало снігом. На дахи будинків падали великі дерева, рятувальники витягали автобуси та прибирали дерева з доріг міста. 

«Люди набирали сніг у відра і потім розтоплювали його у ваннах, щоб хоч якось помитися», - розповідають черкащани.

«Міська влада організувала підвіз технічної непитної води для містян, яка була безкоштовною, а черкаський «водоканал» просто продавав воду», - йдеться у повідомленні.

Диспетчер «Черкасиводоканалу» переконує – у дні, коли води в кранах містян не було, підприємство розвозило її безкоштовно. 

Мер Черкас Анатолій Бондаренко пояснює таку довгу відсутність води в місті тим, що елетропередачі пошкоджувались два рази. Перший раз 18 січня, а потім, коли ту ділянку вже відновили, наступного 19 січня дерева впали на іншій ділянці. 

19 січня директор «Черкасиводоканалу» Сергій Овчаренко говорив, що води лишилось десь на півтори-дві години роботи.

На запитання до мера міста Анатолій Бондаренко, чому таке велике місто мало лише два резерувари води, він відповів, що цього недостатньо, проте таку систему створили ще за радянських часів.

«Штабом було прийнято рішення забезпечити воду. Ми відкрили скважину, і вона працювала цілодобово. Окрім того залучили 5 машин ДСНС в різних районах міста та ще 5 від ПАТ «Юрія» – це наш молокозавод місцевий. А ще машини приватних підприємців. Усі вони підвозили воду.

Високовольтна лінія проходить болотистою місцевістю. Це за 25 кілометрів від міста. Це села Сокирне 1 і Сокирне 2. Не можна було доїхати до місця пошкодження. Лише завдяки МНС, які розчищяли дорогу, таки вдалось туди добратися.

Тут треба вивчати ситуацію. Для нових резервуарів потрібні великі кошти. Я думаю, що і держава повинна допомагати, бо, на жаль, сьогодні у нас немає коштів на побудову такої великої споруди»,  - пояснює мер міста.

«Черкаси обленерго» виконують розчистку трас у межах охоронної зони. Це двадцять метрів. Довжина цих дерев 30-35 метрів. Тобто поза цією зоною»,  - заявив технічний директор «Черкасиобленерго» Володимир Заврін.

Нагадаємо, учора, 20 січня, удень керівництво водоканалу повідомило, що вода знову є у кранах міста.