Депутат пояснив, що проблеми виникають у людей, які їдуть закордон через пункт пропуску «Тиса» із так званою «польською» Шенгенською візою. Першою люди перетинають кордон тієї країни, яка видала багаторазову візу – тобто Польщі, а далі – їдуть в Угорщину без жодних побоювань.

«Однак угорські прикордонники їх через кордон не пропускають. Мовляв, їдьте до Євросоюзу через Польщу, яка видала візу. Така ситуація спостерігається впродовж кількох останніх років. Перетинати кордон із Угорщиною із «польською» Шенгенською візою безперешкодно можуть хіба що водії автобусів та вантажівок. Для туристів це проблематично», – розповів Олег Баран.

За його словами, крім всього іншого, угорці вимагають у людей також документи про заброньовані номери в готелях або ж запрошення.

«Така поведінка угорських прикордонників суперечить Шенгенській угоді та виконанню Візового кодексу ЄС, у якому чітко прописано, що кожен, хто отримав шенгенську візу, має право на в'їзд з будь-якої країни», – наголошує депутат.

Він запропонував Львівській обласній раді звернутися окремим листом до Міністерства Закордонних Справ України із проханням врегулювати дану ситуацію. А також надіслати відповідний запит до Посольства Угорської Республіки в Україні, аби воно дало офіційне пояснення про причину такої поведінки угорських прикордонників.