Про це «Вголосу» повідомив Михайло Агеєв – один із координаторів ініціативної групи, яка виступає проти призначення Андрія Андрущенка на посаду голови Кам’янка-Бузької районної адміністрації.

Він розповів, що голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка погодив кандидатуру Андрія Андрущенка на посаду керівника Кам’янка-Бузької РДА і найближчим часом може з’явитися указ про його призначення.

За словами Михайла Агеєва, посаду голови Старояричівської сільської ради Андрій Андрущенко обіймає вже другу каденцію поспіль. Під час першої каденції він не зловживав владою, однак після того, як очолив сільраду вдруге, почав відверто порушувати законодавство.

«Наше село розташоване біля Київської траси, і земля тут є ласим шматочком для будь-якого бізнесмена. Однак, якщо хтось із мешканців села хотів би отримати хоча б клаптик землі, то в сільській раді кажуть, що вільних ділянок немає, або просто ігнорують запити громади про земельні ділянки. Водночас у регіональних газетах з’являються оголошення про продаж землі на 130 тисяч доларів», – розповів Михайло Агеєв.

Крім того, за його словами, Андрій Андрущенко організував збір коштів із мешканців на вивіз сміття та облаштування сміттєзвалища, але насправді сміття вивозили на пасовище за селом.

«Сміття просто вивозили і засипали. Без жодних дозволів, без дотримання санітарних норм. Я зробив фотографії, задокументував усе і звернувся у прокуратуру. Там мені сказали, що це порушення, буде розпочато кримінальне провадження, а злочинця – покарано. А в результаті прокурор, якому я віддав матеріали, отримав земельну ділянку на території нашої сільської ради», – розповів активіст.

За його словами, проти претендента по посаду Кам’янка-Бузької районної адміністрації також відкрито кримінальне провадження через заборгованості за кредитними договорами.

«Така людина, на нашу думку, не може очолювати районну адміністрацію. З цього приводу я надіслав листа з кількома десятками підписів мешканців району до голови обласної державної адміністрації. У цьому зверненні я описав усі факти зловживань Андрущенка: про незаконне сміттєзвалище, про те, що він на свою сім’ю приватизовує земельні ділянки, а потім продає їх. Для підтвердження всіх цих фактів у мене є письмові докази, з якими я звертався у правоохоронні органи, однак для них мої дані – лише інформація», – сказав Михайло Агеєв.

Відповідаючи на запитання про те, що робитимуть активісти, якщо голова Львівської ОДА не візьме до уваги їхню інформацію і Андрія Андрущенка таки буде призначено керівником Кам’янка-Бузької адміністрації, Михайло Агієв сказав: «Писатиму до прем’єр-міністра, до Президента. Звертатимусь у вищі інстанції, щоб цю людину не призначали на таку посаду. З однодумцями, яких у районі багато, збиратимемося на акції протесту. Це негідна людина, і з її призначенням ми просто рухатимемося назад».

У Львівській ОДА ситуацію із призначенням Андрія Андрущенка на посаду голови Кам’янка-Бузької районної державної адміністрації «Вголосу» пообіцяли прокоментувати до кінця дня.