Про це повідомив голова Асоціації Ярослав Шпак у ході круглого столу у ЛОО Нацспілки журналістів, передає кореспондент «Вголосу».

«Хочемо провести таку роботу, щоб роз’яснити, щоб показати переваги», – сказав він, додавши, що передбачаються виступи на телебаченні та радіо.

«З точки зору енергетики – будівництво міні-ГЕС вигідно», – наголосив Ярослав Шпак.

«Місце біля ГЕС стає привабливим для відпочинку, там зявляється водойма. Є власник, який дбає за територію, за річку. Щоб там не було коряг, щоб вода була чиста», – пояснив він переваги будівництва таких об’єктів на карпатських річках.

У відповідь депутат Львівської облради Олександр Ганущин зауважив, що на Закарпатті міні-ГЕС забирає усю воду з ріки. «У селі Білин 100% забирається з річки. У селі немає жодної людини, яка б хотіла, щоб ця ГЕС продовжила роботу», – наголосив він.

«Проекти, де забирається 100% води, не мають права на існування», – погодився Ярослав Шпак.  

Нагадаємо, у 2012 році пройшла велика кількість акцій проти будівництва міні-ГЕС у Карпатах, зокрема проти такого будівництва виступав Всесвітній фонд природи – WWF. 

Тоді заявляли про плани побудови в Карпатах близько 550 малих ГЕС. Так, у Закарпатській області планувалось звести 330 малих ГЕС, в Івано-Франківській області за різними даними від 50 до 150 міні-ГЕС, до двох десятків у Львівській та Чернівецькій областях. 

Внаслідок протестів зупинили будівництво міні-ГЕС на р. Черемош, де планували  звести 33 міні-ГЕС. 

Разом з тим є ГЕС, які успішно функціонують на території області, зокрема Явірська ГЕС у Турківському районі.