Про це Вголосу повідомили в прес-службі компанії «Яндекс.Україна».

Найчастіший із запитів, пов’язаних зі сном, слово сонник. Він входить до сотні найпопулярніших запитів українців, а іноді дістається і верхньої десятки.

Найбільший сплеск інтересу до сновидінь виникає в січні, у період ворожінь на святки. Найчастіше користувачі із Закарпаття, Львівської, Волинської, Рівненської, Тернопільської,
Хмельницької, Івано-Франківської та Чернівецької областей, як і решта українців, намагаються дізнатися, як трактувати побачене. Наприклад, «до чого сниться пташеня сови» або «що, як сниться золотий перстень». Уві сні бачать і звірів – «до чого наснився козел», і їжу – «до чого сниться малина», і різноманітні події – «приснилося що мені передбачають майбутнє».

Іноді сновидіння описують у загальних рисах – «коли сниться дощ», а іноді дуже докладно – «наснилося, що дружина подарувала мені красиві коричневі туфлі».

До Топ-10 снів, тлумачення яких українці шукають в Яндексі належать: … вагітність; риба; весілля; колишній хлопець; змія; хлопець, який подобається; кров; море; секс; собака.

У Яндексі шукають не лише значення снів. Іноді користувачі хочуть дізнатися, «що потрібно зробити щоб приснився страшний сон» чи «як зробити щоб сон не збувся». А дехто хоче навчитися впливати на сни інших — «як пробратися в сон людини» чи «як зробити так щоб людині наснилося те, що треба мені».

Трапляються і такі запити мешканців Західної України про сни: «до чого сниться вішати на шнурок підковдру» – Львів; «до чого сниться розкачувати тісто качалкою» – Львів; «мені приснилося, що я дівчина» – Ужгород; «що означає сон в якому завжди є їжа» — Луцьк; «якщо сниться маленька пташка» – Рівне; «що означає якщо сниться паркур на велосипеді» – Рівне; «що сниться кішці» – Тернопіль; «якщо приснилася колишня мого хлопця» – Івано-Франківськ; «коли сниться пиріжок» – Хмельницький; «сниться що у чоловіка є жінка» – Чернівці.