Про це йдеться у рекомендаціях потерпілому внаслідок повені населенню щодо заходів профілактики інфекційних хвороб, оприлюдненому на сайті Татарбунарської райдержадміністрації.

Так, мешканців району попереджають, що  зв'язку з підтопленням помешкань, сільскогосподарських угідь, лісів, доріг існує ризик спалахів інфекційних хвороб.
Зважаючи на це, люде й просять звертатись до органів місцевої влади з проханням забезпечити питною водою та продуктами харчування гарантованої якості.

«За відсутності привізної питної води ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць тому, що внаслідок повені у ці джерела водопостачання могли потрапити із скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, полей, сміттєзвалищ хвороботворні мікроби - збудники туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів і т.д., яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб, балантидія кишкового», – йдеться у повідомленні.

Крім того, людям радять використовувати лише продукти «гарантованої якості», термічну обробку всього, що споживають, а також перед їжею обов'язково ретельно мити руки з милом та протирати зволоженими дезінфектантами серветками.

У зверненні йдеться також про те, що комахи (мухи, оси, комарі та інші), гризуни (щурі, миші) можуть бути переносниками та носіями збудників інфекційних хвороб, тому контактів із ними варто остерігатися.

Як писав Вголос, повінь на Одещині підтопила майже 400 житлових будинків.