Користувачі Windows 8 Pro мають право безкоштовно перейти на Windows 7 Професійну або Vista Business. Однак це можливо лише в тому випадку, якщо вони купили новий комп'ютер з встановленою Windows 8 Pro. Якщо ОС придбано окремо, то «даунгрейд» не передбачений.

У праві повернутися до Windows XP, яка вийшла в 2001 році, користувачам «вісімки» буде відмовлено, хоча в ліцензійній угоді Windows 7 Професійної і Windows 7 Максимальної така можливість згадувалася. Сама Microsoft припинить підтримку XP в квітні 2014 року, а, крім того, з цією системою початково несумісний офісний пакет Office 2013.

Windows 8 надійде в продаж 26 жовтня. Вона нараховує чотири редакції: Windows 8, Windows 8 Pro, Windows 8 Enterprise для комп'ютерів і планшетів на архітектурі x86 і Windows RT для планшетів на архітектурі ARM. Остання редакція буде продаватися лише разом з пристроями.

Можливість «даунгрейду» була присутньою і в ліцензійних угодах попередніх версій Windows. Так, дослідження 2008 року показало, що повернення з Vista на Windows XP було виконано на третині офісних комп'ютерів.

Джерело: lenta.ru