Відповідні законопроекти навіть було запропоновано в США та Австралії, де зараз знаходяться на розгляді.

У випадку прийняття законопроектів, софтверні компанії будуть зобов'язані надати правоохоронним органам можливість прослуховування розмов користувачів.

З самого початку свого існування VoIP-сервіс Skype пручався різним спробам змусити його відкрити спеціальний канал для поліції і навіть на програмному рівні перешкоджав цьому. Анонімне джерело, обізнане з планами Microsoft, повідомило, що ситуація незабаром може докорінно змінитися.

За його словами, зміни, внесені в архітектуру Skype, роблять процес прослуховування легшим, ніж раніше.

При цьому Microsoft не спростувала, але і не підтвердила інформацію, яка з'явилася в Інтернеті. «VoIP-сервіс співпрацює з правоохоронними органами наскільки це юридично і технічно можливо», - розповів представник софтверного гіганта.
Нагадаємо, що ще в червні 2011 року Microsoft отримала патент на технології «легального перехоплення» для використання з VoIP-сервісами, такими як Skype. Згідно з текстом документа, технологія дозволяє «тихо записувати копії розмов під час сеансу спілкування».

Представники Skype, у свою чергу, зв'язалися з журналістами і повідомили, що всі зміни (в архітектуру програми) було внесено для «поліпшення взаємодії між користувачами», а не для відкриття каналів для прослуховування. «В рамках наших зусиль, спрямованих на постійне поліпшення роботи Skype, ми розробили суперноди, які можуть бути розташовані на безпечних серверах. Це ніяк не змінило основну архітектуру Skype. Ми вважаємо, що такий підхід буде виграшним в плані продуктивності, масштабованості та доступності сервісу для сотень мільйонів користувачів», - розповів віце-президент Skype Марк Джіллет.

«Skype вживає всіх необхідних заходів для запобігання та знищення всіх спроб підірвати репутацію сервісу. Ми забезпечуємо серйозну безпеку інформації та невпинно працюємо над тим, щоб у користувачів залишалися тільки найкращі враження від використання Skype», - додав глава відділу безпеки Skype Адріан Ашер.

Джерело: 3dnews.ru