Зокрема, правоохоронці спробували порівняти злочини у новорічні свята із звичайним днем року. За звичайний день вони взяли 26 квітня. 

31 грудня. Переддень Нового Року. Злочин, що в цей день скоюють найчастіше – крадіжка – таємне викрадення чужого майна. У 2003 році таких випадків було 13 – це найменше, в 2010 му – 17 це найбільше. У половині випадків – це квартирні крадіжки, 2 випадки – крадіжка в магазині, ще 2 – з підвалу і таке інше. 1 випадок – викрадення автотранспорту.

Це 31 грудня, а вже 1 січня нового року крадіжок скоюється ще менше – в середньому 10 – 12. Для порівняння – у звичайний день у Львові та області стається загалом 30 – 35 крадіжок. Вдвічі більше ніж в останній день року і майже втричі – ніж в перший.

Крадуть те ж, що і в звичайні дні. Гроші – на першому місці, ювелірні вироби – на другому, ноутбуки та мобільні телефони – на третьому. Способи проникнення на місце крадіжки теж стандартні. Шляхом вільного доступу – перше місце, злам чи пошкодження замків – друге і шляхом підбору ключів – третє.

Ось з цього, до речі, можна зробити деякі корисні висновки. Особливо якщо не плануєте зустрічати Новий рік вдома. Що стосується викрадень автотранспорту – їх кількість незмінна і в святкові і у звичайні дні. Хоч в чомусь стабільність.

Наступний вид злочину, що скоюється найчастіше, – грабіж – відкрите заволодіння чужим майном. І в будень і в свято – впевнена друга позиція за кількістю випадків.

Тут теж стабільність – 4 – 5 випадків по місту і області. Від наявності чи відсутності свята – не залежить. Грабують громадян в основному на вулиці – як це зазвичай і буває. І предмет грабежу теж завжди однаковий. Гроші – перша позиція, ювелірні вироби – друга, мобільні телефони – третя. Майте на увазі.

Такі види злочинів як хуліганство, шахрайство та вимагання і в будні і в свята, навіть новорічні – також відзначаються стабільними показниками. Так само як і дорожньо-транспортні пригоди.

Як 31 грудня так і 1 січня основна частина всіх злочинів – близько 90 відсотків – скоюються ввечері і вночі. Точніше – в період від 19.00 до 3 ночі. У звичайні дні приблизно 40 відсотків злочинів скоюються вдень. Очевидно, це пов’язано з крадіжками – в основному – квартирними. Ще один привід додатково подбати про власне помешкання, якщо плануєте зустрічати Новий рік не вдома.

По затриманих за скоєння злочину ситуація незмінна як в будні так і в свята. Переважно чоловіки, вік в діапазоні від 25 до 35 років, часто непрацюючі, інколи раніше судимі – близько 30 відсотків випадків.

У новорічні свята різко знижують свою активність жінки-злочинці. 1 – 2 випадки з усіх, при тому, що у звичайні дні таких випадків в середньому 6-8. Чим пояснити – не знаю, можливо, у вас є власне пояснення.

Існує міф, що у свято, тим більше новорічне, – різко зростає кількість раптових смертей. Через зловживання алкоголем і так далі. Насправді – все навпаки.

Якщо у звичайний день по Львову та області раптово вмирає близько 50 людей, в 2012, наприклад – 54, то в передноворічний і в перший день нового року – вдвічі менше - відповідно 22 і 24 випадки.

Фото: artemmian.ru