17 жовтня від 20 до 30 правоохоронців Галицького райвідділу Львова, управління по боротьбі з економічними злочинами та „Беркуту” провели огляд приміщення офісу ГО „Пора” на вулиці Дорошенка у Львові, який тривав близько 5 годин. Про це „Контекст-медіа” повідомив активіст „Пори” Андрій.
„Вони, не маючи дозволу на обшук оглядали наш офіс, пробували насильно залізти в комп’ютери, мотивуючи це тим, що використовуються неліцензійні програми”, ― розповів Андрій.
„Офіс „Пори” ― це приватна власність. Згідно ст. 10 Конституції, правоохоронці не мали права до нього вриватися. Але вони хотіли вилучити як інформаційні матеріали, так і комп’ютери, які також є приватною власністю. Правоохоронці наполягали, що це не обшук, а огляд, і їх запросили його провести, мотивуючи, що це приміщення якогось інформаційного клубу. Активісти намагалися пояснити, що це приватна власність, на що міліціонери не реагували”, ― розповіла активістка „Пори” Мирослава.
Представники „Пори” висловили переконання, що справжньою метою правоохоронців був пошук списків членів організації.
У середу, 20 жовтня, „Пора” планує запросили представників правоохоронних кіл до участі у „круглому столі”, на якому хочуть оприлюднити „статистику і хочуть почути якісь виправдання діям правоохоронців, „Хочемо почути, щоб це було аргументовано”, ― розповіла Мирослава.
17 жовтня у Львові правоохоронці провели також обшук на квартирі активіста „Пори” Андрія С., який зараз працює у Києві і у п'ятницю, 16 жовтня, був присутній під час штурму столичного офісу "Пори".