Про це інформує прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

«У місті Охтирка, що на Сумщині, понад сотня місцевих мешканців та активістів Всеукраїнського об’єднання «Свобода» спільно з народними депутатами-націоналістами Андрієм Мохником, Русланом Марцінківим, Ігорем Швайкою, Ігорем Мірошниченком та Андрієм Міщенком проводять акцію протесту, аби не допустити відновленню пам’ятника катові українського народу Леніну. Протестувальники вимагають не допустити протизаконного встановлення пам’ятника Лєніну на території, що належить місцевому храму Київського Павтріархату. Учасники акції скандують гасла: «Серп і молт – смерть і голод!», «Комуняку – на гіляку».

Активісти обступили постамент, на якому раніше бовванів пам’ятник Лєніну. На місці акції протесту також перебувають прихильники Лєніна, більшість серед яких – «братки» спортивної зовнішності та божевільні бабусі, звезені комуністами із сусідніх областей.

Комуністи з погрозами й залякуваннями намагалися відтіснити націоналістів від постаменту, де раніше стояв пам’ятник катові українського народу. На сторону сповідників кривавого большевицького режиму стали працівники міліції та спецпідрозділу «Беркут». Міліціянти почали штовхати противників пам’ятника Леніну. Відтак, під час сутичок, спровокованих комуністами, міліціянти та «беркутівці» били учасників акції протесту, зокрема народних депутатів-свободівців. Правоохоронці оточили активістів та тримають їх у кільці.

Наразі заступник голови парламентської фракції ВО «Свобода» Андрій Мохник спільно з народним депутатом-націоналістом Андрієм Міщенком намагаються вияснити в керівника Охтирського райвідділку міліції, чому його підлеглі вдаються до незаконних дій та б’ють громадян і народних депутатів.

Нагадаємо, що 15 лютого близько в місті Охтирка Сумської області місцеві свободівці разом із народним депутатом України Ігорем Мірошниченком демонтували пам'ятник кату української нації В. Леніну», – йдеться у прес-релізі.

23 лютого 2013 року в Охтирці на Сумщині під час акції протесту проти відновлення поваленого пам’ятника Лєніну міліціянти та «беркутівці», ставши на сторону сповідників кривавого комуністичного режиму, вдалися до грубих і незаконних дій. Так, «правоохоронці» били та штовхали активістів, зокрема народних депутатів від ВО «Свобода» Андрія Мохника, Ігоря Мірошниченка та Ігоря Швайку.