Про це під час сесії Львівської обласної ради сьогодні сказав перший заступник начальника ГУ МВС у Львівській області Василь Кундик, передає кореспондент Вголосу.

Василь Кундик зазначив, що факти вандалізму на Львівщині у міліції вважають звичайними злочинами, які «мають політичну окраску». Він додав, що по кожному факту руйнування пам’яток у Львівській області відкрили кримінальні провадження, щодня звіти з цих питань заслуховує керівництво обласної міліції.

Заступник головного міліціонера Львівщини зазначив, що у цій справі призначено близько 30 судових експертиз. Міліціонери вже визначили знаряддя, якими вчинювались згадані злочини, кількість осіб, які брали у цьому участь, а також транспорт, який використовували.

Також заступник головного міліціонера Львівщини розповів про підозри щодо діяльності організованої групи з руйнування пам’ятників національним героям, бо подібні факти зафіксовані й в інших областях України.

«Станом на сьогодні ці злочини не є розкриті і ми не можемо назвати дати, коли це станеться. Тому закликаю органи влади та громадськість мобілізувати свої сили і допомогти нам у розкритті даних злочинів», - сказав Василь Кундик.

Водночас депутат обласної ради Олександр Старовойт зазначив, що особи, які вчиняли згадані злочини, «звітують у соціальних мережах про зроблену роботу», тому у міліції не мало б виникнути проблем із їх затриманням.

Заступник начальника ГУ МВС у Львівській області відповів: «Думаємо, що найближчим часом ми розкриємо ці злочини».

Крім того, Василь Кундик попросив представників влади «узаконити» всі пам’ятники у Львівській області, виготовити для них документи, віддати їх на баланс певних установ, аби легше було охороняти ці пам’ятники.