Зокрема, йдеться про заподіяння тілесних ушкоджень учасникам протестних акцій, які проходили в Києві 18 лютого 2014 року, повідомляє прес-служба МВС.

За словами Авакова, нині повністю визначено схему організації доставки та дислокації в центральних районах Києва і на Майдані так званих «тітушок», тобто бойовиків, які масово били учасників протестних акцій 18.02.2014 року.

«У нас є перевірені докази у вигляді матеріалів фото-, відео- та аудіофіксації причетності певних осіб до організації силового протистояння і побиття активістів Майдану під час протестних акцій у Маріїнському парку, на вулицях Липській, Грушевського, Володимирській і на Софіївській площі. Важливо відзначити: якщо раніше у слідства була тільки інформація про те, що для розстрілу протестувальників на Майдані бойовикам видавали зі складів МВС незареєстровану зброю, але не було самої зброї, то тепер ми вилучили автомат Калашникова в одного з підозрюваних, який той отримав саме таким чином. Зброю вилучено під час санкціонованого обшуку й долучено до справи», – відзначив Аваков.

У процесі оперативної роботи співробітники міліції вилучили арсенал зброї, патронів, інших боєприпасів, вибухівки, а також різне спорядження, яке наймані бойовики режиму використовували під час розгону протестних акцій і нападів на активістів Майдану 18.02.2014 в Маріїнському парку і на Софіївській площі в Києві.

«31.01.2015 ми затримали 13 активних учасників тих подій з числа так званих «тітушок». З ними проведено слідчі дії в рамках кримінального провадження, двох заарештовано на підставі рішення суду, одного затримано на підставі статті 208 Кримінального кодексу України, він очікує рішення суду про визначення запобіжного заходу. Щодо решти десяти осіб, то їхній процесуальний статус буде визначено після проведення експертиз вилученої зброї, боєприпасів, холодної зброї та інших пристосувань для завдання тілесних ушкоджень», – зазначив Аваков.

Усі затримані дали свідчення про свою участь у побитті активістів Майдану та організаторів цих акцій. Ба більше, вони назвали слідству імена «тітушок», які вели прицільну стрільбу по протестувальниках, які раніше були невідомі.

«Деякі зі встановлених осіб, згідно з їхніми показаннями, крім вбивства Веремія, брали участь у побитті активістів Майдану і силових акціях з використанням вогнепальної зброї проти учасників протестних акцій 18.02.2014 в Маріїнському парку і на Софіївській площі. Ми визначили структуру організації та використання загонів «тітушок». Станом на 01.02.2015 усіх організаторів цієї структури встановлено, цих осіб оголошено в розшук», – розповів міністр.

Керівництво середньої ланки також встановлено. Проти цих громадян проводять слідчі дії та визначають їхній правовий статус у цьому кримінальному провадженні.