Про це заявив глава відомства Арсен Аваков в ефірі «5 каналу» в понеділок увечері, повідомляє «Українська правда».

«МВС додатково зміцнило всі свої підрозділи і угруповання в усіх трьох східних областях – і в Харкові, і в Луганську, і в Донецьку. Скрізь підтягнуті сили з інших регіонів країни», – сказав він.

«Це спецпідрозділи, які в змозі адекватно реагувати без урахування місцевої специфіки та без урахування місцевих нюансів, які можуть дати відсіч будь-якій агресивній дії», – заявив міністр.

При цьому він зазначив, що «безліч міліціонерів у Харкові, м’яко кажучи, не виконали своє завдання».

«Але правда і в тому, що досить ясно стало тепер, що і в міліції Харкова, коли непроста ситуація, яка місяць не змінюється так швидко, як хотілося б, але і в цій міліції є патріоти, які роблять те, що повинні – які роблять свою роботу», – підкреслив Аваков.

«Вдень було кілька зіткнень. Міліція затримана кількох людей, які нападали на євромайданівців, вилучивши у них пістолети, «заточки», ножі», – додав міністр.

На запитання, чи ідентифіковані організатори сепаратистських акцій в Харкові, він відповів ствердно, зазначивши, що визначено «кілька лідерів, які знаходяться в натовпі».

Також ідентифіковані немісцеві учасники проросійських акцій, що плутаються в географії міста, проте «ми також ясно розуміємо, що значна частина присутніх – це реально харківські маргінали зі значним додаванням комуністичного електорату», зазначив міністр.

«Хочу запевнити всіх: емоція підігрітого сепаратизму, пройде як похмілля. Наслідки будуть невідворотними, як і підсумок буде невідворотний. Ситуація буде повністю під контролем», – резюмував Аваков.

Як повідомляв «Вголос», у Донецьку та Харкові сепаратисти оголосили про створення так званих незалежних республік.

Після цього вони звернулись до Володимира Путіна і попросили ввести в регіон військовиків.

Турчинов обіцяє задіяти антитерористичні заходи до сепаратистів