Сьогодні три дільничних інспектори Личаківського РВ, з’явившись у офіс Львівської обласної організації СПУ, вимагали у її першого секретаря Євгена Таліпова письмових пояснень щодо зміни ним маршруту акції з відзначення 60-річчя визволення Львова. Про це Євген Таліпов повідомив „Контекст медіа” особисто.
Євген Таліпов відмовився давати пояснення, посилаючись на Конституцію, закони України, а також указ Президента України про відзначення 60-річчя визволення України.
Євген Таліпов наголосив, що дії правоохоронців, які виконували, за його інформацією, завдання майора Чорного та полковника Скиби, свідчать про бажання влади загострити політичну ситуацію у Львові. Він розцінює це як провокацію.
Євген Таліпов пояснив, що 25 липня він пішов у колоні ветеранів та комуністів під державними прапорами за маршрутом, який був заявлений у заявці ЛОК КПУ ― від Марсового поля по вулиці Личаківській до Пагорба Слави.
Секретар ЛОК КПУ Тарас Сапуга підтвердив „Контекст медіа”, що КПУ подавало заявку на проведення масових акцій 25 липня з нагоди 60-річчя визволення Львова від німецьких загарбників саме за таким маршрутом.
У заявці ж Львівської міської організації СПУ значився маршрут: Марсове поле ― лісопосадка ― Пагорб Слави.
25 липня у Львові КПУ та СПУ вшанували пам‘ять визволителів Львова з нагоди 60-ої річниці визволення міста від німецько-фашистських загарбників. Від Марсового поля колона соціалістів та комуністів, рухаючись по вул. Личаківській, дійшла до Пагорбу слави, де відбулися аналогічні заходи. Колону супроводжували працівники ДАІ, МВС та СБУ.
27 липня 1944 року у ході Львівсько-Сандомирської наступальної операції Червоної Армії Львів було визволено від німецьких окупаційних військ. Урочистості з цієї нагоди відбуваються сьогодні, оскільки на 27 липня припадає друга річниця Скнилівської трагедії.