Міліція виявила у приміщенні Студентського братства НУ „Львівська політехніка” три предмети, схожі на гранати, а також 3 запали до гранат.
Про це повідомив журналістам начальник міліції громадської безпеки УМВСУ у Львівській області Володимир Дитюк.
За його словами, ці предмети будуть забрані до вибухового-технічного центру УМВСУ у Львівській області. Володимир Дитюк зазначив, що оцінку безпечності чи небезпечності цих предметів експерти зможуть дати лише через добу.
Правоохоронці завершили всі роботи в приміщенні Студентського братства близько 21.00 год.
З 18.00 до 20.30 понад 100 студентів львівських вузів, серед яких були переважно представники організацій „Пора” та „Чиста Україна”, провели мітинг під стінами Студентського братства. Протягом цього часу вони скандували „Ганьба владі”, „Нас не залякати” та ін., а також співали українські пісні, у тому числі гімн України.
Вони розійшлися лише на прохання керівника Львівського міського виборчого штабу Віктора Ющенка Миколи Гориня, який сказав, що це була провокація влади і що штаб Ющенка разом з юристами буде слідкувати за розвитком подій.
Завтра зранку студенти планують зібратися біля приміщення Студентського братства, щоб вирішити як їм діяти далі.
Як повідомляло агентство, сьогодні близько 12.00 год. з‘явилася інформація про те, що в приміщенні Студентського братства НУ „Львівська політехніка”, що знаходиться на вул. Глибокій, 12, знаходиться вибуховий пристрій. Правоохоронці декілька разів оглядали приміщення і знайшли там 3 предмети схожі на гранати. Лише об 18.10 год. до приміщення прибули вибухо-техніки, які ще протягом 2,5 год. знаходились у приміщенні і проводили там певні дії.
За версією представників Львівського обласного виборчого штабу Віктора Ющенка, „сьогодні об 11.45 до представника Львівського міського штабу Віктора Ющенка Адріана Кліща підійшла невідома людина, яка повідомила., що в офісі Студентського братства на вул. Глибокій, 12 закладено гранату. Адріан Кліщ повідомив про це начальника УМВС м. Львова Михайла Курочку. Працівники СБУ, МНС та МВС оглянули офіс, нічого не знайшли і склали акт про відсутність вибухових чи інших пристроїв. Через деякий час міліція повернулася, щоб продовжити ретельний обшук приміщення. По вказівці міліції студенти почали огляд приміщення. Член Студентського братства Іван Кардаш знайшов в поліетиленовому пакеті під диваном, на який йому вказали, три предмета, схожі на гранати”.
Адріан Кліщ розповів журналістам, що про вибуховий пристрій в приміщенні Студентському братстві йому повідомив невідомий чоловік років 27-30 міцної статури. На його думку, це був перевдягнений міліціонер.
Керівник Львівського міського виборчого штабу Віктора Ющенка Микола Горинь назвав даний випадок відповіддю влади на вчорашню акцію студентів. Такої ж думки притримуються учасники Студентського братства.
26 жовтня у Львові близько 10 тисяч студентів взяли участь у страйку студентської солідарності.