«Йому інкримінують організацію і вчинення побиття учасників пікету в Одесі. Кримінальне провадження розслідується за статтею Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за вчинення хуліганства (…) 22 жовтня в Одесі Ігорю Маркову вручено повідомлення про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство). Зараз його затримано», – йдеться в повідомленні.

У міліції нагадали, що мова йде про події 2007 року, коли біля Одеської обласної адміністрації відбувалися пікети проти встановлення в місті пам’ятника Катерині ІІ. Маркова підозрюють в організації побиття учасників цієї акції, а також безпосередньо у самому побитті пікетувальників.

Підозрюваного буде доставлено до суду для обрання запобіжного заходу. Ведеться розслідування.

Як повідомлялося, Вищий адміністративний суд України 12 вересня виніс рішення за позовом екс-нардепа Юрія Кармазіна, яким фактично позбавив Маркова депутатських повноважень. Кармазін в якості підтвердження своїх позовних вимог доклав лист головного слідчого управління МВС України про фальсифікації на виборах народних депутатів 28 жовтня 2012 року понад 6 тисяч підписів на користь Маркова.

17 вересня голова Верховної Ради Володимир Рибак на ранковому пленарному засіданні повідомив, що Марков вийшов зі складу фракції Партії регіонів.

20 вересня Рибак офіційно оголосив рішення ВАСУ про припинення повноважень депутата Маркова і запевнив, що це рішення суду буде виконано. Згодом він заявив, що з 20 вересня зарплата Маркову не нараховується, а його картку для голосування заблоковано.

18 жовтня у прес-службі політика повідомили, що співробітники Державної прикордонної служби України отримали розпорядження затримати його при спробі перетину державного кордону. У прес-службі Південного регіонального управління Держприкордонслужби України відмовилися коментувати автентичність відповідного документа.

Сам Марков заявив, що не має наміру залишати Україну.