Про це в понеділок, 28 травня 2018 року, повідомило Міністерство охорони здоров'я Франції, передає RFI.

Згідно з цифрами спеціального соціологічного дослідження, проведеного на замовлення відомства, 2017 року 26,9% французів у віці від 18 до 75 років палили щодня. Тоді як роком раніше цей показник становив 29,4%. Вперше з 2000 року дослідники зафіксували помітну тенденцію відмови від тютюнопаління серед найменш забезпечених категорій населення (недипломовані робітники та безробітні), серед яких частка курців завжди була істотно вищою.

Також значне зниження вживання цигарок зафіксовано серед молодих людей у ​​віці від 18 до 24 років. У цей віковій групі число курців знизилося з 44,2% до 35,3%, йдеться у дослідженні. Дослідники пояснюють це менш стійкою залежністю молоді від тютюну, зумовленою малим стажем паління. 

Вирішальним фактором, на думку міністерства, стало підвищення вартості тютюнових виробів. Франція вважається європейським лідером за дорожнечею сигарет за рахунок регулярного підвищення акцизів. Мінімальна вартість пачки сигарет у Франції з 1 березня визначена урядом в 7,70 євро. Державні акцизи становлять у Франції 80% вартості пачки сигарет. Ці податкові надходження йдуть на фінансування системи соціального страхування.

За даними міністерства охорони здоров'я, від хвороб, пов'язаних з курінням, у Франції щорічно вмирає 73 тис людей. Президент Національного інституту канцерології (Inca) Аньєс Бюзен називає тютюн “санітарної бомбою уповільненої дії” і вимагає прийняття політичних рішень.

Однак підвищенням акцизів на тютюнові вироби невдоволені не лише курці, але й тютюнові крамниці, бізнес яких з кожним роком стає все менш рентабельним, і багато хто з них, особливо в прикордонних зонах, змушені закриватися. Критики підвищення цін на тютюн також вказують на проблему “чорного ринку” за рахунок нелегального імпорту з інших європейських країн.