Про це повідомляє агентство Bloomberg.

«Найжорсткішою санкцією» щодо РФ може стати продаж нафти зі стратегічного резерву США: збільшивши пропозицію на ринку, Вашингтон зможе домогтися істотного зниження цін на «чорне золото» і тим самим знизити нафтові доходи російського бюджету», – заявив Сорос під час виступу в Берліні.

За словами Сороса, Росія потребує, аби ціна на нафту була не нижчою аніж 100 доларів за барель, щоб збалансувати бюджет.

При цьому Джордж Сорос зазначив, що Брюсселю слід надати Україні як фінансову, так і політичну підтримку. Він наголосив, що ця допомога набагато важливіша, ніж покарання Москви.

Стратегічний резерв США – це близько 700 мільйонів барелів нафти, які зберігаються в чотирьох сховищах в Луїзіані. Американське Міненерго оцінює, що цього запасу має вистачити для забезпечення 75 днів внутрішнього споживання у разі зупинки імпорту. Як стало відомо, минулого тижня за рішенням Барака Обами США провели «тестову продаж» 5 мільйонів барелів зі стратегічного резерву.

Росія нині є лідером з видобутку нафти у світі. За даними Росстату, в січні РФ видобувала 10,343 мільйона барелів на добу проти 9,628 мільйона барелів у найближчого конкурента – Саудівської Аравії. Питома вага нафти в загальному обсязі російського експорту становить 34,4 %.

Близько половини дохідної частини російського бюджету (13,6 трильйона рублів на 2014 рік) складають нафтогазові доходи. Офіційний прогноз ціни на нафту, закладений в бюджет-2014, – 101 долар за барель. При цьому бюджет сформований виходячи із середньорічної ціни в 93 долара за барель. Додаткові доходи (отримані від ціни вище цього рівня) йдуть на поповнення резервів.

Джерело: Коментарі