Ще 29 травня у російському Норильську сталася масштабна пожежа на ТЕЦ. Паливо забруднило велику територію, це стало помітно навіть із космосу. Збитки сягнули мільярдів. Президент РФ Володимир Путін дізнався про це з інтернету аж за кілька днів і впав у істерику.

Під час онлайн-наради 3 червня через це Путін відчитав главу Красноярського краю Олександра Усса, пише "Оглядач".

Путін заістерив через те, що дізнався про ситуацію із соціальних мереж. А також через те, що ліквідувати наслідки розливу палива не зможуть навіть за два тижні.

Водночас очільник Красноярського краю заявив, що єдина можливість виправити ситуацію - спалити нафтопродукти.

Повідомляється, що розгерметизація відбулася на Норильсько-Таймирській енергетичній компанії. Як пише ТАСС, у резервуар ТЕЦ-3 врізався автомобіль, внаслідок чого почалася пожежа. Вилилось близько 20 тис. тонн палива на площі 350 кв. м. Нафтопродукти потрапили в ґрунт, водойму, а також на проїжджу частину. Путін оголосив надзвичайну ситуацію федерального характеру. До ранку 30 травня було зібрано понад 100 тонн нафтопродуктів, із місця витоку вивезли забруднений ґрунт, а саму територію обробили абсорбентами.

За попередніми даними Росприроднагляду, збиток може обчислюватися десятками мільярдів рублів. Начальника цеху, де сталася НП, затримали, розпочато кримінальне провадження.