Як інформує прес-служба міністерства юстиції, відповідно до цього плану у листопаді-грудні поточного року в Україні відбуватимуться заходи, мета яких полягає в роз‘ясненні та наданні громадянам правової допомоги щодо захисту прав людини.

Цьогорічна акція охоплюватиме не лише тиждень, що включає 10 грудня – Міжнародний День прав людини (з нагоди якого в Україні було започатковано щорічне проведення «Тижня права»), а триватиме протягом двох місяців.

Зокрема, у листопаді-грудні поточного року у ЗМІ розміщуватимуться правові коментарі, консультації, роз‘яснення, в яких працівники державних органів та установ, а також служб, що координуються через Міністра юстиції (Державна виконавча служба, Укрдержреєстр, Служба захисту персональних даних, Пенітенціарна служба, Укрдержархів), порушуватимуть актуальні питання прав людини, надаватимуть відповіді на запитання читачів цих видань тощо.

Безпосередньо у «Тиждень права», який цього року триватиме з 10 по 16 грудня, відбудуться заходи, під час яких громадяни зможуть особисто отримати роз‘яснення та безоплатну правову допомогу з питань захисту прав людини.

Зокрема, надаватимуться консультації щодо порядку звернення та виконання рішень Європейського суду з прав людини, надаватимуться безоплатні юридичні консультації. В установах виконання покарань відбудуться консультації для засуджених з питань реалізації та захисту їхніх прав. Плануються й інші соціально-значимі заходи, такі як майстер-класи провідних юристів, конкурси та уроки з прав людини в навчальних закладах тощо.

Відповідне доручення взяти активну участь у таких заходах отримали підрозділи Міністерства юстиції, його територіальні органи, установи юстиції, а також органи, діяльність яких спрямовується через Міністра юстиції (Державна виконавча служба, Укрдержреєстр, Служба захисту персональних даних, Пенітенціарна служба, Укрдержархів).

Як відомо, Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована в Україні з нагоди відзначення у 2008 році 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Згідно з Указом Президента, Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.